Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 12.8
22.6.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ OTOBÜSÜ DÜZCE’YE GELDİ
Ekonomi 14.7.2017 - 13:51:11

Düzce’de İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından 7 bin 500 kişiye iş bulunması hedeflenirken ilk altı aylık zaman diliminde 4 bin 500 kişi istihdam edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve işsizlik rakamlarının azaltılması amacıyla hayata geçirilen Milli İstihdam Seferberliği çalışmaları devam ediyor. Seferberlik kapsamında Düzce’de hedeflenen istihdamın yarıdan fazlası gerçekleşti. Seferberlik çalışmaları kapsamında kampanya otobüsü Düzce’ye gelerek buradaki çalışmalara katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Türkiye’de işsizlik rakamlarının azaltılması amacıyla başlatılan İstihdam Seferberliği Türkiye ile birlikte Düzce’de de bütün hızıyla sürüyor. Seferberlik başlarken Düzce’de İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından 7 bin 500 kişiye iş bulunması hedeflenirken ilk altı aylık zaman diliminde 4 bin 500 kişi istihdam edildi.

İŞKUR İl Müdürlüğü de hem şehrin merkezi noktalarına kurduğu standlarla hem de işyerlerine yaptığı ziyaretlerle seferberliği anlatmaya devam ediyor. Seferberliğin anlatılması için yapılan çalışmalar kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait bir otobüs Düzce’ye geldi. Anıtpark’ta konuşlanan otobüste bulunan seferberlik broşürleri ve bakanlık çalışanları Düzce’deki İstihdam Seferberliği’ne katıldı.

İstihdam Seferberliği hakkında bilgiler veren İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar, seferberliğin başladığı ilk gün koyulan hedefin yarıdan fazlasının gerçekleştiğini dile getirerek ''Biz artı istihdam olarak 7 bin 500 belirleşmiştik bu hedefin 4 bin 500 ünü bu 6 aylık dönemde gerçekleştirdik. Bunda sonra yeni bir paragraf açtık, hedef sıfır bu kapsamda Sayın Sosyal Güvenlik İl Müdürüyle beraber çok tehlikeli işyerlerini ziyaret ediyoruz. İş kazalarını ve meslek hastalıklarının oluşumu ile ilgili programlar hazırlıyoruz. Onların oluşumunu engelleyecek projeler hazırlıyoruz. Bakanlığımızla 15 günde bir yaptığımız konferans toplantılarına taşıyoruz ve değerlendiriyoruz. İlin tüm çalışma hayatıyla ilgili tüm sorunlarını birebir olarak bakanlığa iletiyoruz. Bu kapsamda da Esnaf Odası Başkanımız ildeki yöneticilerimiz özellikle valimiz bizi yalnız bırakmıyor teşekkür ediyoruz" dedi.

Çalışma hayatı ile ilgili olarak İŞKUR il Müdürlüğü ile birlikte çalışmalarına devam eden SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu ise İstihdam seferberliğini bütün hızıyla sürdürürken bir taraftan da iş sağlığı, meslek hastalıkları ile mücadele noktasında çalışma yaptıklarını dile getirdi.

Necmi Köroğlu; “Bu bittikten sonra ikinci ayağı iş sağlığı ve güvenliği konusunda bu konuda işyerlerimizi ziyaret ediyoruz, OSB’yi ziyaret ettik, OSB de çalışan elemanlarla ilgili 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği konusun da bir seminerde düzenleyeceğiz. Milli seferberlik de sigortalılarımızı işverenleri özelikle emeklilerimizi, şehit gazi ailelerimizi ve esnafları ziyaret ettik. Bunlardan aldığımız sorun ve önerileri rapor halinde Çalışma Bakanlığımıza sunduk. İnşallah sıfır iş kazası hedefinde başarılı oluruz. İş kazasının olmadığı güzel çalışma günlerine kavuşuruz inşallah” diye konuştu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı ise; çalışan ile çalıştırılan arasındaki iş barışının sağlanmasına yönelik olarak Düzce’de ciddi adımlar atıldığını söyledi.

Mustafa Kayıkçı; “Bugün Ankara’dan gönderilen milli seferberlikle ilgili otobüs geldi broşürler var müdürlerime ve herkese teşekkür ediyorum. Ben çok iyiye gittiğine inanıyorum. 7500 olarak belirlediğimiz hedef 6 ayda 4500 seviyesine gelmiştir. Türkiye ortalamasının üstündeyiz. Biz rakamsal anlamda da çalışma anlamında da iyi yönlere gittiğimizi umuyoruz. Başlayacak olduğumuz 15 Temmuz çalışmalarıyla ve bu yapılan bu kalkışma hareketiyle ilgili Türkiye büyük badire atlattı. Biz 2017’den çokta bir şey beklemiyorken çalışmalar durağan değildi. Her zaman söylüyoruz biz biriz ve beraberiz hep birlikte olmak zorundayız bu ülkede fabrikada çalışanda bizim hiç kimse öteki değildir. Artık devlete ve kurumlara inansınlar güvensinler” dedi.

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Düzce’ye gelen seferberlik tırı öğleye kadar Valilik önünde durmasının ardından Akçakoca’ya gitti.(İHA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal