Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 12.8
21.6.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KARADENİZ BAROLARINDAN ORTAK BİLDİRİ
Gündem 17.7.2017 - 16:33:40

Akçakoca'da toplanan baro başkanları, darba kalkışmasına ilişkin yargılamaların Türk Adaletine yakışır bir biçimde sonlandırılmasını dilediklerini belirttiler.

10. Genişletilmiş Baro Başkanları toplantısı Düzce Barosu’nun ev sahipliğinde 14-15-16 Temmuz tarihinde Akçakoca’da gerçekleştirildi.

TOPLANTIYA Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu, TBB Başkan Yardımcısı Av. Ünsal Toker, TBB Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Özbek, TBB Sayman Av. Sabri Erdal Güngör, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ekrem Demiröz, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali Elibol, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gültekin Uzunalioğlu, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Filiz Saraç, TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ve 28 Baro Başkanı katıldı.

Toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade eden Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay yaptığı açıklamada, “Başta Sayın Birlik Başkanımız olmak üzere 10. Genişletilmiş Karadeniz Bölge Başkanları toplantıya katılarak destek veren TBB Yönetim Kurulunun Sayın Üyelerine, Sayın Başkanlarımıza ve onların nezdinde barolarına, ayrıca gerek mesaj yolu ile gerekse arayarak toplantımıza destek veren tüm Başkanlarımız ve onların Barolarına ayrı ayrı Düzce Barosu adına teşekkür ediyorum. Güçlü bir birliğiz. Azim ve kararlılıkla hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

 

“SAYDAM YARGILAMALAR İLE HUKUKA GÜVEN YENİDEN SAĞLANMALI”

 

Karadeniz Baroları toplantısı sonuç bildirgesi ise şu şekilde: “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY olarak adlandırılan silahlı terör örgütünün kanlı bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Darbe girişiminin 1. Yıldönümünde toplanan Karadeniz Baroları Baro Başkanları bu darbe girişimi sırasında yitirdiğimiz şehitleri bir kez daha rahmetle anarken gazilerimize de minnet duymaktadır.

15 Temmuz darbecileri Türkiye Cumhuriyetine, Demokrasiye ve onun kurumlarına yönelik Anayasal düzeni ortadan kaldırmayı amaçlamışlardır.

Yıllardır ülkemizin tüm kurumlarında sinsice ve ustaca örgütlenen bu yapının tespiti ve hukuki yöntemlerle tasfiyesi kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir. Darbenin faillerinin tespiti yargılanması ve cezalandırılması yargımızın temel görevidir. Bu yargılamalar sırasında hukukun evrensel ilkelerini, adil yargılanma ve savunma hakkının gözetilerek bağımsız, saydam olarak yapılacak yargılamalar bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz adalete, hukuka ve yargıya olan güvenimizin yeniden kazanılmasını sağlamalıdır.

Darbeden 1 yıl sonraki süreçte Barolar olarak demokrasiye, cumhuriyete ve cumhuriyetin kazanımlarına bir kez daha bağlı kalarak, hukukun üstünlüğüne inanarak yeni darbeler ile karşılaşmamak için her türlü darbenin ve hukuk ihlalinin karşısında duracağımızı beyan etmekteyiz. Ortak aklı kullanarak adalete ve hukuka saygılı bir yargılama savunma mesleğimizi de güçlendirecek olup bu yargılamaların Türk Adaletine yakışır bir biçimde sonlandırılması tüm hukukçuların dileğidir.

Bu vesile ile bir kez daha illegal yapılanmalara ve bu yapılanmaların sonucu olan darbelere karşı durmayı Barolar olarak kamu ile paylaşmayı görev bilmekteyiz.”

Bildirgeye Düzce, Karabük, Amasya, Kastamonu, Artvin, Kayseri,Bartın, Kırıkkale, Bolu, Ordu, Çankırı, Sakarya, Samsun, Çorum, Sinop, Erzincan, Sivas, Giresun, Trabzon, Gümüşhane-Bayburt ve Zonguldak Baro Başkanlıkları imza attı. (Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal