Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.7.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
"CİLDİNİZİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NE EMANET EDEBİLİRSİNİZ”
Sağlık 22.8.2017 - 13:57:57

Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emin Özlü, Dermatoloji Birimi hakkında önemli bilgiler verdi.

Yrd. Doç. Dr. Özlü, Düzce Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyeleri, asistanlar ve diğer çalışanlarla birlikte hastalara en iyi tedaviyi sunmak adına özverili çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

 

“HAFTA İÇİ HERGÜN AKTİF HİZMET VERİYOR”

 

Düzce Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nın; Yataklı Tanı ve Tedavi Birimi, poliklinik birimleri, Fototerapi Ünitesi, Lazer ve Dermatoskopi Ünitesi ile Kozmetik-Estetik Dermatoloji Ünitesi’nden oluştuğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Özlü, “Polikliniğimizde öğretim üyeleri ve doktorlarımız hafta içi hergün aktif hizmet vermektedir. Sedef hastalığı, vitiligo yani beyazlama hastalığı, beçet hastalığı, akne, alerjik deri hastalıkları ve deri kanserleri gibi uzun süre yakından takip gerektiren cilt hastalıklarının takibi ve tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca anabilim dalımızda cinsel yolla bulaşabilen hastalıklara tanı konulmakta, tedavileri yapılmakta ve takip edilmektedir.” dedi.

 

“KAPSAMLI BİR FOTOTERAPİ ÜNİTESİ MEVCUT”

 

Dermatoloji Kliniğinde kapsamlı bir Fototerapi Ünitesinin mevcut olduğuna dikkat çeken Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlü, fototerapi tedavisinin, güneş ışığının tedavi edici dalga boylarını üretebilen ultraviyole lambaları (UVB veya UVA) kullanılarak gerçekleştirildiğini söyledi. Fototerapi Ünitesinde tüm vücuda uygulama yapılan ultraviyole kabinleri, vücudun belli bir bölgesine uygulama yapılan lokal UVA, lokal UVB veren cihazların bulunduğunu belirten Özlü, Fototerapi Ünitesinde sedef (psoriazis) hastalığının tedavisinin yapıldığını belirtti.

 

“LAZER İLE TEDAVİ İMKANI YAKINDA”

 

Yrd. Doç. Dr. Özlü, Dermatoloji Anabilim Dalı’nın deneyimli ekibi tarafından alerjik deri hastalıklarına yönelik, yama testi ve otolog serum deri testi uygulamaları yapıldığını açıklayarak, “Polikliniğimizde bulunan lazer özellikle damarsal lezyonlarda kullanılmakta olup, toplar damarlarda yetmezlik sonucu oluşan yüzeysel varisler, kiraz benler, yüzdeki ince kılcal damar çatlamaları ve doğumdan beri olan damar benleri gibi birçok damarsal lezyonda başarıyla kullanılmaktadır.” dedi.  Yrd. Doç. Dr. Özlü, leke ve dövme silme tedavilerinde kullanılacak lazer cihazını da yakın zamanda Klinikte hizmete sunacaklarını belirterek, cilt lekeleri ve dövmelerini sildirmek isteyen hastaları lazer ile tedavi edebileceklerinin altını çizdi.

 

“VÜCUT BEN HARİTALARINI ÇIKARABİLİYORUZ”

 

Poliklinik odasında mevcut olan el dermoskoplarıyla benlerin risk değerlendirmesini yapabildiklerine işaret eden Yrd. Doç. Dr. Emin Özlü, bilgisayarlı dermoskopi aletiyle hastaların tüm vücut ben haritalarının çıkarılıp kaydedilerek bu kişilerin takip edildiğini kaydetti.

Dermatoloji Polikliniğinde elektrokoter ve kriyoterapi yöntemleri ile siğil, yaşlılık beni, et benleri gibi birçok hastalığın tedavi edildiğini vurgulayan Dermatoloji Anabilim Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emin Özlü,   derinin iyi ve kötü huylu lezyonlarından cilt biyopsilerinin alındığını, sivilce ve leke tedavileri için seçilmiş hastalara kimyasal peeling tedavisinin uygulandığını da sözlerine ekledi.

 

“KOZMETİK DERMATOLOJİ ÜNİTESİ AÇILDI”

 

Son yıllarda yaygınlaşan estetik ve kozmetik dermatoloji alanındaki uygulamaların Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Dermatoloji Anabilim Dalı’nda da yapılmaya başlandığına dikkat çeken Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlü, Kozmetik Dermatoloji Ünitesi’nde peeling işlemi, kırışıklık tedavisinde kullanılan botoks tedavisi ve dolgu maddeleri enjeksiyonlarının uygulandığını söyledi.

Saç dökülmesi tedavisi ve cilt gençleştirme amacıyla mezoterapi ve PRP uygulamalarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Özlü, koltuk altı, el ve ayakta aşırı terlemesi olan hastalarda da botoks tedavisi uyguladıklarını söyledi. Hastalara Düzce Üniversitesi Hastanesi ortamında kozmetik ve estetik dermatoloji alanında hizmet vermenin çok önemli olduğunu düşündüğünü belirten Yrd. Doç. Dr. Özlü, “Estetik dermatoloji alanındaki hizmetlerimize artan bir şekilde devam edeceğiz. Hastalarımıza daha fazla faydalı olabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımıza büyük bir hızla devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

YRD. DOÇ. DR. ÖZLÜ’NÜN ÇALIŞMA ALANLARI VE BİLİMSEL YAYINLARI

 

Ağırlıklı olarak sedef hastalığı (psoriazis), akne (ergenlik sivilcesi) ve alerjik deri hastalıkları ile ilgilenen ve bu konular üzerinde çalışmaları olan Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlü’nün, Uluslararası dergilerde 27, Ulusal dergilerde 11 makalesi yayınlanmıştır. Yurt dışında 51, yurtiçindeki kongrelerde ise 37 bildiri sunumu gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Emin Özlü,  yaptığı çalışmalarla Dermatoloji alanına önemli katkılar sağlamaktadır.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal