Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.7.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE GASTROENTEROLOJİ POLİKLİNİĞİ AÇILDI
Sağlık 5.9.2017 - 15:22:59

Endoskopi Ünitesinde; Gastroskopi, rektosigmoidoskopi ve kolonoskopi işlemleri yapılıyor.

Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Gastroenteroloji uzmanı olarak göreve başlayan Yrd. Doç. Dr. Serkan Torun,  Gastroenteroloji Bilim Dalı hakkında önemli bilgiler verdi.

Gastroenteroloji’nin, İç Hastalıkları Anabilim dalının bir yan dalı olduğunu, temel olarak da sindirim sistemi hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilendiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Torun, yemek borusu, mide, ince bağırsaklar, kalın bağırsaklar, karaciğer, safra yolları ve pankreas organlarına ait hastalıkları Gastroenteroloji Dalı’nın incelediğini söyledi.

 

ENDOSKOPİ, GASTROSKOPİ, KOLONOSKOPİ İŞLEMLERİ YAPILIYOR

 

Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yataklı servis, Gastroenteroloji Polikliniği ve Endoskopi Ünitesinin mevcut olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Serkan Torun, “Endoskopi Ünitesinde; Gastroskopi, rektosigmoidoskopi ve  kolonoskopi işlemleri yapılmaktadır. Bu ünitede tanısal işlemler haricinde beslenemeyen hastaların midesine endoskopik olarak tüp yerleştirilmesi, yemek borusu, mide ve kalın bağırsaklardaki tıkanıklıkların balon, buji veya stent ile açılması, yemek borusu ya da midedeki yabancı cisimlerin çıkarılması, mide kanamaların çeşitli endoskopik yöntemlerle durdurulması, mide ve bağırsaklarda bulunan ve tedavi edilmezse kansere neden olabilen poliplerin çıkarılması gibi işlemler yapılmaktadır. Ayrıca servisimizde karaciğer biyopsisi yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

ERCP ÜNİTESİ AÇILACAK

 

Yakın zamanda açılması planlanan ERCP Ünitesinde ise safra yolları ve pankreas kanalındaki hastalıkların tanı ve tedavisinin endoskopi ve röntgenin birlikte kullanıldığı bir yöntemle yapılabileceğine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Torun, “Bunun için safra yolları ve pankreas kanalının bağırsaklara açıldığı yerden girilerek işlem yapılır. Bu yöntemle safra kanalındaki taşlar ameliyatsız olarak alınabilir, darlıklar balon ya da stent uygulamaları ile açılabilir. Türkiye genelinde belli sayıda merkezlerde yapılan bu işlemin Hastanemizde yapılacak olması, başka illere olan sevklerin önüne geçilebilecektir.” şeklinde konuştu.

 

NASIL MUAYENE OLURUM?

 

Gastroenteroloji Polikliniği’nde muayene olmak isteyen hastalar, 0850 259 81 81 numaralı telefon ile veya e-randevu sistemi üzerinden randevu alabilirler.

 

YRD. DOÇ. DR. SERKAN TORUN KİMDİR?

 

02/04/1976 Artvin/ Yusufeli Doğumlu. 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Y. Lisans, 2007 yılında Uludağ Üniversitesi İç Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını, 2014 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Gastroenteroloji Bölümünde tıpta yandal uzmanlığını aldı. 1999-2002 yılları arası Sakarya Küçücek Sağlık Ocağı’nda Pratisyen Hekim, 2002 – 2007 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bölümünde Araştırma Görevlisi, 2007-2008 yılları arasında Hakkari Dağ Komando Tugayı 30 Yataklı Seyyar Cerrahi Hastanesi’nde Tabip Asteğmen, 2008 – 2010 yılları arasında Çorum Kargı Devlet Hastanesi’nde İç Hastalıkları Uzmanı, 2010 – 2014 Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Gastroenteroloji Yandal Asistanlık, 2014 – 2017 arasında ise Bartın Devlet Hastanesinde Gastroenteroloji Uzmanı olarak görev yaptı.

 

ÇALIŞMA ALANLARI VE BİLİMSEL YAYINLARI


Çalışma alanları Terapötik endoskopi ve Endoskopik Retrograd Kolanjipankreatografi (ERCP) olan Yrd. Doç. Dr. Serkan Torun’un,  Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan 45 makalesi, Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan 8 bildirisi, Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan 10 makalesi, Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan 27 bildirisi bulunmaktadır.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal