Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan 2017.11.07 - 09:38:37

 

T.C

DÜZCE

5. İCRA DAİRESİ

2015/6341 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

 

1 NO’LU TAŞINMAZIN:

Özellikleri          :Düzce İl, Merkezi İlçe, 126 Ada, 3 Parsel, ÇAMKÖY  Mahalle/Köy, Düzce İli, Merkez İlçesi, Çamköy Mahallesi dahilinde bulunan ve tapunun 126 ada 3 nolu parsel bilgileri aşağıdaki gibidir.

İmar Durumu

25.02.2016 tarih ve ?1750? sayılı Düzce Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından dosyaya sunulan yazıda; Düzce İli, Merkez İlçesi, Çamköy mahallesi 126 ada 3 nolu parsel 08.02.2013 tarih onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alan+Ticaret Alanı? olarak planladığı, Ayrık Nizam, 4(Dört) kati Taks:0.35, KaksÇ1.60 yapılaşma hükümlerinin uygulandığı belirtilmiştir. Tapuda her ne kadar Betonarme ev ve tarla vasfında olsa da Belediye sınırlarında olması, imar uygulanmış olması, belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanıyor olması gereği ARSA olarak değerlendirilmiştir.

TAŞINMAZIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇ

Tespit konusu parsel üzerinde 2 katlı betonarme konut ve tek katlı yığma depo-garaj yapısı bulunmaktadır.

Yığma garaj-depo yapısı incelendiğinde taban ve toplam alanı 20.74 m2,dir. Ana kapası bulunmamaktadır. Çatı ahşap üzeri kiremit kaplıdır. İçi dışı sıvalı ve badanalıdır. Yalıtım bulunmamaktadır.

İki katlı betonarme konut incelendiğinde; yapım 1980 yılında yapıldığı ancak daha sonra esaslı tadilattan geçtiği tespit edilmiştir. Zemin kat taban ve toplam alan 140.85 m2’dir. Dışı ve içi sıvalı boyalıdır. Yalıtım bulunmamaktadır. 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 hole, antre, wc banyodan oluşmaktadır. Yapı SOBA ile ısınmaktadır. Pencere doğraması ahşap görünümlü PVC’dir. Yerler laminant parke, ıslak yerler seramik kaplıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap olup arası fayans kaplıdır. Banyo tavana kadar fayans kaplıdır. Kartonpiyer mevcuttur. Balkonu bulunmaktadır.

Yapının 1. katı ise 4 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 hol, antre, wc ve banyodan oluşmaktadır. DOĞAZGAZ ile ısınmaktadır. Toplam alanı 178,86 m2’dir. Dışı içi sıvalı boyalıdır. Pencere doğraması ahşap görünümlü PVC’dir. Dış kapısı çeliktir. İç Kapı ahşap üzeri beyaz yağlı boya ile kaplıdır. Mutfak tazgah altı ve üstü dolap olup arası fayans kaplıdır. Banyo tavana kadar fayans kaplıdır. Wc ise duvarın yarısına kadar eski karo ile kaplıdır. Balkonu bulunmaktadır.

 

İmar Durumu                 :Yok

Kıymeti                        : 455.570,14 TL

KDV Oranı                    :%18

Kaydındaki Şehler         :tapu kaydındaki gibi

1.Satış Günü                :07/12/2017 günü 12:00-12:05 arası

2.Satış Günü                :23/01/2018 günü 12:00-12:05 arası

Satış Yeri                     :Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri C Blok No: 234 Oda 123 Merkez Düzce (Atos karşısı-eski Düzce Belediye Binası)

Satış Yeri                     : Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri C Blok No: 234 Oda 123 Merkez Düzce (Atos karşısı-eski Düzce Belediye Binası)

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırma da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakların toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalkmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/6341 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2017

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive