Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İŞ HAYATINA ATILAN İŞİTME ENGELLİLER, KENDİ PARALARINI KAZANIYOR
Düzce’de 'Konuşan Eller Projesi' sayesinde iş hayatına atılan işitme engelliler, kendi paralarını kendileri kazanıyorlar.
Ekonomi 2017.12.09 - 15:19:47

Standard Profil Grubu, ilk üretim yeri olan Düzce Fabrikasında Konuşan Eller Projesi’ni başlattı. StandardProfil’in çeşitlilik konusuna verdiği önem ve herkese eşit fırsatlar sunabilme politikası doğrultusunda desteklenen önemli bir proje. Bu projenin en güzel yanı ise yönetimden gelen bir hedef değil, çalışanların kendi sosyal sorumluluk bilinçlerinden doğması. Standard Profil yönetimi projeye tüm desteğini veriyor ve hem Düzce’de hem de Türkiye’deki sanayi kuruluşlarına çağrıda bulunuyor.

 

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ ENGEL TANIMIYOR”

 

Proje hakkında konuşan Üretim Müdürü CentBoyacıgiller “İşitme engelli arkadaşlarımızın işitme engeli dışında fiziksel bir engelleri yok. Dolayısıyla üretim alanlarımızda onlarla birlikte çalışabileceğimizi fark ettik ve Konuşan Eller Projesi böyle başladı. Biz acaba yapabilir miyiz ?üretimalanı içerisinde işitme engelli arkadaşlarımızın başına bir şey gelmeden çalıştırabilir miyiz diye düşünürken bir formül geliştirdik. Badi sistemi dedik buna, bu arkadaşların yanında badisi oluyor ve bu badilerle beraber çalışıyorlar. İlk olarak 4 arkadaşımızı işe aldık, denedik ve başarılı olduk. Bugün ise geldiğimiz noktada 18 işitme engelli arkadaşımız var. 18 arkadaşımız Düzce fabrikalarımızın farklı üretim alanlarında farklı noktalarda, diğer çalışanlarımızın yaptığı tüm işleri yapabiliyor. Bizim için çok faydalı oldu, performansları çok yüksek. İşitme engelli arkadaşlarımız için de çok faydalı oldu. Bir iş yaptıkları ve birşeyler üretebildiklerini gördüklerinde özgüvenleri de yükseldi. Topluma faydalı ve örnek bir proje ürettiğimiz düşünüyorum” ifadelerinde bulundu.

 

“BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

 

Standard Profil Düzce Fabrika Genel Müdürü Teoman Yücel “Birlikte daha güçlüyüz” diyerek “Grubumuzun fabrikalarında çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz. Bu kapsamda Düzce fabrikamızda da Konuşan Eller Projesi’ni başlattık. Bunun fikir babası üretim müdürümüz CentBoyacıgiller. Hem işitme engellileri istihdam etmeyi, sonrasında da diğer çalışanlarımızın onlarla iletişim kurabilmesi için eğitim programı düzenleyeceği bir proje yapmak istediğini söyledi, kendisine destek verdik. Bu konuda Düzce Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak işaret dili kursu başlattık. Şuan 20 çalışanımız işaret dili kursuna devam ediyor. Böylece işitme engelli arkadaşlarımızla iletişim noktasında bir köprü kurduk. Bundan böyle işitme engelli arkadaşlarımızla daha kolay iletişim kurabileceğiz. İşitme engelli çalışan sayımızı da ilerleyen dönemde arttırmayı düşünüyoruz. Bu projeyle Düzce’deki diğer fabrikalara da örnek ve öncü oluruz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Standard Profil çalışanları da projenin çok faydalı olduğunu, bu sayede işitme engellilerin farkına vardıklarını söylediler. Aldıkları işaret dili eğitimiyle onlarla iletişim kurmalarının da kolaylaştığını belirttiler.

Standard Profil, 1977 yılından bugüne otomotiv sızdırmazlığı üzerine üretim yapan ve bugün 5 kıtaya dağılmış 8 bin çalışanıyla farklı kültürleri, değerleri içinde barındırarak 7 ülkede, dünyanın en büyük otomotiv firmalarına hizmet veren bir firma.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive