Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SAĞLIK MÜDÜRܒNDEN 122’YE ZİYARET
Düzce İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İbrahim Özcan, "112'nin gereksiz yere meşgul edilmemesi ve ambulanslara yol verilmesi noktasında vatandaşlarımızdan destek beklediğimizi bir kez daha vurgulamak isterim” dedi.
Sağlık 2023.-1.2- - 18:16:02

Düzce İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İbrahim Özcan, “22 Aralık Dünya Paramedikler Günü” kapsamında İl Ambulans Servisi Başhekimliğini ziyaret etti.

Kamu Hastaneleri Başkanı Op.Dr.Ahmet Zengin, Halk Sağlığı Başkanı Uz.Dr.Ökkeş Kepek, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr.Numan Çabuk, Dr.Fatih Turunç ile sağlık çalışanları katıldı.

Op.Dr.İbrahim Özcan, Acil Tıp Teknikeri olarak bilinen paramediklerin sağlık sisteminin en önemli çalışanlarından olduğunu ve paramediklerin çok zor şartlar altında çalıştığını söyledi.

Özcan, “Hastaya, sağlık merkezine ulaşana kadar yapılacak ilk yardım çoğu zaman, hastanın hayatını kurtaracak boyutlara ulaşır. Bu yüzden ilk yardımın en kısa sürede ve en etkin şekilde yapılması, kurtarılacak hayat sayısını da arttırır.Hastalanma, kaza geçirme gibi bir olayla başlayan, hastaneye nakil esnasında ambulansta devam eden ve tıbbi olanaklara sahip bir yere nakil edilinceye kadar büyük bir fedakârlıkla çalışan paramediklerimiz, hastanın sorununu tanıma, durumunu değerlendirme ve gerek duyduğunda acil bakımı verme gibi hayati işlemleri gerçekleştirmektedirler.Bu vesile ile Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumunda gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışan Paramediklerimizin 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü'nü kutlar, 112'nin gereksiz yere meşgul edilmemesi ve ambulanslara yol verilmesi noktasında vatandaşlarımızdan destek beklediğimizi bir kez daha vurgulamak isterim” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Arayanların ciddi psikolojik sorunu olmalı. Zira, 911 örnek alınarak oluşturulan sistemi ihtiyacı olanlar bile kullanamıyor. Amerika'da 911'i yanlışlıkla arasanız bile size dönerler. Eğer böyle önemli bir hattı gereksiz yere ararsanız, hakkınızda işlem yapılır. Benzeri bir yasal düzenlemeyi yapmak bizim için neden zor olsun? 911!i aradığınızda konu ne olursa olsun, kayda alınır ve takibi yapılır. BİMER ve CİMER gibi takip yapar. WhatsApp ve mesaj uyumludur. Bizde 112'yi arayınca ya yangın vardır ya birini hastaneye yetiştirmek söz konusudur yada polisiye bir olay vardır.112'yi arayınca bizde karşılama mesajı çıkıyor. Sonra telefonu açan görevliye şikayeti iletiyorsunuz. Ya sizi ilgili birime aktarıyor veya şimdi vereceğim numarayı arayın diyor. Yani santral görevi yapıyor. Bu zaman kaybına ne can dayanır ne mal. Bir de belediye hizmetleri 153 gibi kapsama alanı dışında kalan hizmetler var. 112 hem yönetim sistemi hem de anlayışıyla yenilenmezse sadece böyle psikolojik sorunu olanlar arayacaktır.
ömer sivrikaya - 24.12.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive