Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
2019 seçimlerine kendi adayları ile katılacaklarını belirten Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, “Kazanabileceğimi adayı çıkaracağız” dedi.
Siyaset 2018.01.06 - 19:08:43

SAADET Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, yayınladığı basın bildirisi ile hem 2017’nin ekonomik verilerini değerlendirdi, hem de 2019 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Düzce AK Parti ve CHP İl Teşkilatlarında yapılan kongreler sonucu yönetimlere seçilen isimleri tebrik eden Mertol, yeni görevlerinde başarılar diledi ve “Ülkemiz ve Düzcemiz için hayırlı hizmetler yapmalarını temenni ediyoruz” dedi. Ülkede en çok konuşulan konuların başında Başkan adaylığının geldiğini kaydeden Mertol, Saadet Partisi’nin konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde anlattı: “Biz Saadet Partisi olarak kazanabileceğimiz en güçlü adayı çıkaracağız ve onu destekleyeceğiz. Ülkemizde ortak aday çıkarılması kamplaşmaya sebep olacağından dolayı biz kendi adayımızı çıkaracağız. Seçimlere gidilirken kamplaştırıcı ifadeler kullanmak yerine, ilkeler üzerinden gidilmesinden yanayız, biz herkese hitap edecek bir aday olmalı diyoruz.”

Başkanlık sisteminin ardından yapılması gereken uyum yasaların çıkarılmasında geç kalındığını vurgulayan Mertol, önümüzdeki günlerde bu yasaların acilen çıkarılması gerektiğini belirtti.

Saadet Partisi olarak bu konuda değişik çalıştay ve toplantılar düzenlediklerini kaydeden İl Başkanı Mertol, Saadet Partisi’nin yeni dönemdeki görüşlerini ise “adil sistem adil seçim” adlı bir kitapçık olarak bastırıldığını ifade etti. Mertol, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu tarafından basınla paylaşıldığını, bastırılan kitapçık il teşkilatına geldiğinde, öncelikle basın mensuplarıyla konuyu paylaşacaklarını, akabinde de siyasi partiler ve STK’ları ziyaret ederek kendileriyle istişarede bulunacaklarını anlattı.

 

“ASGARİ ÜCRET RESMEN FİYASKO”

 

Ekonomik durum ve enflasyon rakamları ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Mertol, şu ifadelere yer verdi:

-Merkez Bankası 2017 yılı için yılın başında yüzde 5 enflasyon hedefi belirlenmiş idi. Yıl içinde bu rakam yüzde 9,8 e revize edildi, o da tutmadı, yılsonunda daha da artarak yüzde11,92’ye çıktı. Sonuç tamamen bir fiyaskodur.

-İşsizlik oranı yine çift haneli rakamlarda olmuştur. Yüzde 10,6 ile 3 milyon 419 bin vatandaşımız işsizdir. Bu oran genç nüfusta ise yüzde 20’ler seviyelerinde olmuştur.

-1603 TL olan asgari ücret ise resmen fiyaskodur. Emekliye yapılan zam yüzde 5,69’dur.

-2017 yılında 53,5 milyar faize para ödenmiştir. 2002 yılında iç ve dış borç toplamı 232,2 milyar dolar iken, 2017 sonu itibariyle iç ve dış borç toplamı 599,5 milyar dolar olmuştur.

-2002 yılında cari açık 6 milyar dolar iken, 2017 sonu 35,3 milyar dolar olmuştur. Sonuç olarak diyoruz ki ekonomi dibe vurmuştur ve bu kötü gidişi ancak Refah Yol hükümetinde olduğu gibi sadece biz Saadet Partisi düzeltebiliriz.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive