Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN COŞKULU KONGRE
AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, "Kendine ana muhalefet diyen partinin kongrelerinde sandalyelerin havada uçuştuğunu görürken, biz böyle güzel kongreler yapıyoruz" dedi.
Siyaset 2018.01.15 - 12:49:16

AK Parti Düzce İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede daha önce atanan Şükrü Sert, bu kez seçilerek kendi yönetimiyle Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Kongreye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Başkanı Hikmet Keskin, Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Başkanları, gençlik kolları üyeleri, partililer ve davetliler katıldı.

Divan kurulunun oluşturulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak bir önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı ve Gölyaka İlçe Başkanı Fazlı Koç kürsüye gelerek 3 yıl içinde yaptıkları çalışmaları anlatarak yeni yönetime başarılar diledi. Ardından Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay kürsüde her zaman gençlerin yanında olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını söyledi.

 

KEŞİR CHP’YE TAŞ ATTI

 

Protokol konuşmalarında ilk olarak gelen, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Gençlik kolları kongrelerinde yaşımı unuturum. Kendimi sizlerden biri olarak görürüm. Siyaset yapma amaçlarımızdan biri de sizlersiniz. Sizlere emanet etmek için siyaset yapıyoruz. Kendine ana muhalefet diyen partinin kongrelerinde sandalyelerin havada uçuştuğunu görürken, biz böyle güzel kongreler yapıyoruz. Gençler üzerinde oynanan oyunları gezi olaylarında gördük. AK Parti gençlere umut veren, gençlere örgüt bilinci öğreten ve gençlik kolları teşkilatıyla siyaset okulu gibi çalıştıran bir partidir. Diğer partilerden farkımız budur. Bayrağı devrederiz ama gönül ordusu kurarız” şeklinde konuştu.

 

FEVAİ ARSLAN HELALLİK İSTEDİ

 

AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan ise, “Gençleri canlı görmek, heyecanlı ve hareketli görmek bizleri memnun ediyor. Gençlerimizle partimizin kuruluşundan bu yana kare kare Düzce’yi gezdim. En başından beri gençlik kolları başkanı olan kardeşlerime teşekkür ediyoruz. Sizinle çalışmak büyük bir zevkti. Hepiniz hakkınızı helal edin” dedi.

 

KESKİN, GENÇLERE TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Öncelikle böyle bir salonu, mitinglerde, kongrelerde bütün cefasını çekerek süsleyen kardeşlerimiz, bugün de kendi kongrelerini yapıyorlar. Onları tebrik ediyoruz. Bugün gençlerimizin düğün günüdür. Sayın Bakanımız, Düzce Milletvekillerimiz, Gençlik Kolları Başkanımıza kardeşlerine ve bizlere önem verdiler ve kongremize katıldılar. 31 Aralıkta Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla yaptığımız İl Kongremiz gençlerimizin, kadınlarımızın sayesinde çok güzel oldu. Gençlik Kolları kongremiz de çok güzel olacaktır. Fazlı kardeşimiz görevini Şükrü Sert’e bırakıyor. Fazlı kardeşimizle de 2 seçim ve 1 referandum geçirdik. Gençlerimiz özellikle 15 Temmuz sürecinde gençlerimiz bayrağına, vatanına, devletine sahip çıktılar. Gençlerimize güveneceğiz, 2019-2053-2071 hedeflerine gençlerimizle, birbirimize sımsıkı sarılarak yürüyeceğiz. Tüm teşkilat üyelerimizle büyük bir aile olduğumuzu unutmayacağız ve 2019’da da oyumuzu daha da yukarıya çekecektir. Yeni yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyor, hayırlı kongreler diliyorum” diye konuştu.

 

ECERTAŞ KUDÜS’Ü KONUŞTU

 

Kültür merkezinde gerçekleştirilen kongrede konuşan Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş: “Sayın cumhurbaşkanımız yaklaşık 3 hafta önce 300 yıllık bir hasrete son verdi. 300 yıl sonra ilk defa İslam dünyası bir araya gelip karar verdi. İslam işbirliği teşkilatının aralık ayı sonundaki toplantısında net bir karar çıktı. Kudüs Filistin’in başkentidir dediler ve bütün Dünyaya bu mesajı birlik beraberlik içinde tüm İslam dünyası vermiş oldu ve ardından da özellikle Trump’un o komik kararına o komik yaklaşımına birleşmiş milletler en sert derecede çok ezici bir üstünlükle kardeşim biz bunu kabul edemiyoruz, dedi. İşte bizler bunu içinde yaşadığımız bir tarihin süreci olarak görmüyor olabiliriz. Ama şöyle düşünün 2150 yılında 2250 yılında tarih kitabını okuyan öğrenciler şunu yazacaklar. 2017 yılının aralık ayında Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde İslam işbirliği Teşkilatı Kudüs Filistin’in Başkentidir. Diye karar aldı ve Türk haklıda tüm gücü ile biliyorsunuz o Cuma namazında Tüm Türkiye’de on milyonlarca kişinin katıldığı muhteşem mitingleri gerçekleştirdi” diye konuştu.

 

ÖZLÜ “GENÇLERDEN GÜÇ ALDIK” DEDİ

 

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş’ın konuşmasının ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü kürsüye geçti. Özlü Konuşmasında gençlerden güç alarak başarılı çalışmaların yapıldığını dile getirdi. Bakan Özlü; "AK Parti hareketinin başlangıcından bugüne kadar, elde ettiğimiz tüm başarılarda gençlerimizin çok büyük bir payı vardır. 16 yıl boyunca sizlerde güç aldık, sizlerden ilham aldık, bu kutlu yolda sizlerle birlikte yürüdük. 16 yıl önce çıktığımız kutlu yürüyüş, bugün büyük bir akına dönüştü. 16 yıl önce toprağa attığımız tohum, bugün Türkiye’nin üzerinde yükseldiği ulu bir çınar oldu. O çınar; hem sizler gibi çok genç, ama aynı zamanda yine sizler gibi çok kudretli, sağlam bir çınardır. Çünkü o çınarın kökleri milletimizin değerlerinden beslenmektedir. O çınarın dalları ve yaprakları; köklerinden geleceğe doğru yükselmektedir. Yükselirken eğilmiyoruz, bükülmüyoruz, hiçbir dış etkene karşı boyun eğmiyoruz. Bizim bu sağlam duruşumuz; sadece bize değil, tüm dünyaya umut oluyor, heyecan veriyor. Bu yüzden AK Partili olmak; bu gerçeğin bilincinde olmak, bu gerçeğin bize nasıl bir sorumluluk yüklediğini bilerek, çalışmak demektir. Ama sevinerek görüyorum ki; gencinden yaşlısına bu davaya, bu partiye gönül vermiş her bir kardeşimiz; o bilince sahip, o sorumluluk duygusuyla hareket ediyor. Birileri ısrarla olmaz, onlar beceremez derken, bizler seçilme yaşını 18’e indirdik” ifadelerinde bulundu.

Bakan Faruk Özlü’nün konuşmasının ardından İl yönetim Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive