Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NE ÜST DÜZEY ZİYARET
Düzce Üniversitesi’nin projeleri ve çalışmaları ile Korozyon Araştırma Laboratuvarında hâlihazırda yapılan biyo-uyumlu magnezyum alaşımları üzerinde yapılan çalışmalar gösterildi.
Eğitim 2018.01.02 - 15:30:06

İngiltere’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Manchester Üniversitesi Mekanik ve Uzay Bilimleri Mühendisliği bölüm başkanı ve öğretim üyeleri, Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur’u ziyaret etti.

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur ve öğretim elemanlarıyla görüşen misafir heyet, fakülte laboratuvarları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Prof. Dr. İlyas Uygur konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 1824 yılında kurulan Manchester Üniversitesi’nin, bilimsel çevrede kendinden sıklıkla söz ettiren çalışmalara imza attığını belirterek, ziyarete gelen heyetin özellikle makine dizaynı, havacılık- uzay endüstrisinde alternatif malzemeler ve implant dizaynı konusunda uzmanlaşmış bir ekip olduğuna dikkat çekti.

Düzce Üniversitesi’nin yurt dışında görevli bir asistanının bu ekiple doktora çalışmaları yürüttüğünü belirten Prof. Dr. Uygur; Dr. Andew Weightman, Dr. Glen Cooper ve bölüm başkanına, Düzce Üniversitesi’nin projeleri ve çalışmaları ile Korozyon Araştırma Laboratuvarında hâlihazırda yapılan biyo-uyumlu magnezyum alaşımları üzerinde yapılan çalışmaları gösterdiklerini, konuk heyetin de biyo-uyumlu metalik malzemelerin dizaynı ve optimizasyonuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunduğunu dile getirdi.

Konuk Üniversite heyetinin, Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Gerengi’yi yakın zamanda yapılacak kongreye davet ettiklerini söyleyen Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur,  “İlerleyen zamanda öğrenci değişimi anlaşması da yapılabilir. Bunun görüşmeleri de başladı.  Merkezi Araştırma Laboratuvarımızı ve imkânlarımızı çok beğendiler. Merkezi laboratuvardaki cihazlar konuklarımızı çok şaşırttı. Bu ayrı bir gurur kaynağı, çünkü Üniversite olarak iyi bir noktada olduğumuzu göstermektedir. Bu tür işbirliklerine devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, Manchester Üniversitesi heyeti ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç’i de ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinin gerçekleştirildiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Genç, konuklara hediye takdiminde bulundu.

 

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive