Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
13.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
9 YILDA 7 KEZ AMELİYAT OLAN BERAT ÇARE ARIYOR
Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 9 yılda 7 kez ameliyat olan 9 yaşındaki epilepsi hastası Berat ve ailesi çare arıyor. Baba Ayhan Ablay, artık dayanacak güçlerinin kalmadığını dile getirerek yardım istedi.
Sağlık 22 Şubat 2018 Perşembe - 15:22:15

Akçakoca’da kapıcılık yaparak yaşamlarını sürdüren Ayhan ve Gülseren Ablay çiftinin çocukları Berat Albay 1 yaşındayken havale geçirdi. Hastaneye kaldırılan Berat, bir süre sonra yürüme ve oturma yetisini kaybetti. 9 yılda 7 kez ameliyat olan epilepsi hastası Berat'ın gözlerinde de rahatsızlık başladı. Çocuklarının nöbet geçirdiğini belirten aile yardımseverlerden destek beklediklerini söyledi.

Asgari ücretle geçimlerini sağlayan baba Ayhan Ablay, apartman katının bodrumunda ahşaptan kendi elleriyle yaptığı yürüyüş alanı ve inişli çıkışlı ahşap merdiveni ile oğlunu tedavi etmeye çalışıyor.

Baba Ablay, epilepsi hastası oğlunun tedavisi için artık dayanacak güçlerinin olmadığını tek çare olarak yurt dışında bir ameliyat yapılarak çocuğunun sağlığına kavuşabileceğini söyledi.

Berat’ın henüz 1 yaşındayken gece yarısı yatağında 20 dakika süreyle soğuk havale geçirdiğini belirten Ablay, "Gece yarısı son anda fark ettik ve apar topar acile kaldırdık. Ancak beli zaman sonra çocuğum ne oturma ne yürüme ne de emekleme hiçbir şey yapamaz oldu. İstanbul'da özel bir hastaneye gittik, bize 60 bin TL karşılığında ameliyat önerdiler. Benin durumum olmadığı için bunu karşılayamadık ameliyat ettiremedik. Daha sonra yakınlarımızın desteği ile İstanbul ve İzmir olmak üzere toplam 7 ameliyat oldu. Bu süre zarfında bu hastalık gözlere de hasar verdi. Kocaeli’de gözlerinden ameliyat oldu, halen daha havale geçirmeleri sürüyor" dedi.

Nöbetler geldiğinde çocuğunun gözlerinin kapandığını dile getiren Ayhan Ablay, "Çocuğum için ses ve ışık hepsi yasak. Okulda okuyor, ancak okulda ses ve ışık olması zarar veriyor. Okulda sosyal aktivitelere katılamıyor. Öğretmenler, çocuğumun üstün zekalı olduğunu söylediler. İstiklal Marşı'nın tüm kıtalarını ezberleyerek söylemesiyle okul birincisi oldu madalya ve başarı belgesi aldı. Çocuğumuzun üstünde bulunduğu korseyi yurt dışından getirttik. En sonunda İzmir’de ketojonik bir özel bir tedavi merkezine gittik. Çocuğumuz orada tedavilerle biraz ilerleme oldu. Ancak bu tedavi çok maliyetli, gücümüz yetmiyor. Biz artık ailemle dayanamıyoruz. Tek çare yurt dışında bir ameliyat olması. Bu nedenle devletimizden yardım talep ediyoruz. Bize kucak açmalarını bekliyoruz" diye konuştu. (İHA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive