Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTE HASTANESİ ESTETİK UYGULAMALAR YAPIYOR
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emin Özlü, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirdikleri kozmetik ve estetik uygulamalar hakkında aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.
Sağlık 24 Şubat 2018 Cumartesi - 15:32:31

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda kozmetik ve estetik alanında da hizmet vermeye başladıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Emin Özlü, hastaları bu uygulamalar hakkında bilgilendirmek ve doğru tedavileri gerçekleştirmek adına gayret gösterdiklerini ifade etti.

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde; artık botox tedavisi, cilt gençleştirme yöntemleri olan mezoterapi ve PRP uygulamaları, dolgu enjeksiyonu uygulamaları, peeling tedavisi ve damarsal lezyonlarda lazer tedavilerini uygulayabildiklerine dikkat çeken Düzce Üniversitesi öğretim üyesi, özellikle klinikte uyguladıkları botoks ve PRP tedavisi ile ilgili faydalı bilgiler paylaştı.

 

“BOTOKS YÜZDE BİRÇOK BÖLGEYE UYGULANABİLİYOR”

 

Botoks’u,  ‘ClostridiumBotulinum’ isimli bakteriden laboratuvar şartlarında elde edilen ve kırışıklık tedavisi amacıyla kullanılan bir ilaç şeklinde tanımlayan Yrd. Doç. Dr. Özlü, özellikle alın bölgesi, göz çevresi, kaş arası ve burun üzerindeki kırışıklıkların tedavisinde kullanıldığını dile getirdi. Botoks tedavisi öncesi, uygulama yapılacak bölgenin temizlenerek lokalanestezik krem uygulandığını söyleyen Özlü, daha sonra hazırladıkları ilacı, tedavi edilen bölgedeki kaslara enjekte ettiklerini sözlerine ekledi.

Botoks tedavisinin etki süresinin kişiden kişiye ve uygulama bölgesine göre değişiklik gösterebildiğine işaret eden Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı, bu tedavinin ortalama 4-6 ay süreyle etkisini koruduğunu belirtti.

 

“BOTOKSUN YAN ETKİSİ YOK DENECEK KADAR AZ VE GEÇİCİ”

 

Botoks tedavisinin yan etkisinin yok denecek kadar az ve geçici olduğunu söyleyen Özlü, enjeksiyonyapılan noktalarda birkaç günde iyileşen morluk ve ödem oluşabildiğini, çok nadir olarak da ilacın hatalı uygulanmasına bağlı göz kapaklarında geçici aşağı sarkma görülebildiğini ifade ederek botoks tedavisinin hamile ve emziren kadınlara, kas hastalığı olanlara ve tedavi yapılacak bölgede deri hastalığı olanlara uygulanmadığını dillendirdi.

 

“PRP TEDAVİSİ ÇOK GÜVENLİ”

 

PRP tedavisi hakkında da bilgiler aktaran Yrd. Doç. Dr. Emin Özlü, bu tedaviyi kişinin kendi kanının bazı işlemlerden geçirildikten sonra, elde edilen büyüme faktörlerinden zengin kısmının uygulandığı bir yöntem şeklinde nitelendirdi. PRP tedavisini ince çizgi, kırışıklıklar, cilt yenileme ve gençleştirme ile saç dökülmeleri ve yüzdeki lekelerin tedavisinde kullanıldığını ifade ederek yarım saat önce uygulama bölgesine lokalanestezik krem uygulandığı için tedavide ağrı hissedilmediğini belirtti. 

PRP tedavisinin 2-4 hafta aralıklarla ortalama 3-4 seans uygulandığı bilgisini veren Özlü, PRP tedavisi sonrasında uygulama bölgesinde hafif şişlik, kızarıklık ve morluk gelişebildiğini, ancak bu etkilerin zamanla gerilediğini belirterek, tedavide kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerjik yan etki gelişmesinin beklenmediğini dile getirdi.

 

 

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive