Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KORUYUCU AİLE PROJESİ İLE TOPLUMSAL FARKINDALIK OLUŞTURUYORLAR
Öğrenciler; çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için ihtiyaçları olan kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve manevi gereksinimlerini karşılayabilecek, sıcak bir aile ortamını sağlayan koruyucu aile modeliyle ilgili etkinliğe katılanlara broşür dağıttılar.
Eğitim 2021.-0.3- - 18:26:50

Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Düzce Üniversitesi ile Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün destekleriyle “Bir Dokunuş Bir Hayat: Koruyucu Ailem Olur Musun?” projesini yürüterek önemli bir toplumsal farkındalık çalışması gerçekleştiriyor.

Müdahale 3 dersi kapsamında, Düzce Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üy. Çetin Yılmaz danışmanlığında yürütülen proje ile koruyucu aile modeli tanıtılarak ailelerin bu konuya teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Projede görev alan Düzce Üniversitesi öğrencileri koruyucu ailenin; çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları bir süre için sağlanamayan çocukların, kendi aile ortamlarında eğitim, bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu kısa veya uzun süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde devlet denetimiyle paylaşan ve hissettikleri toplumsal sorumluluğu gösterebilen uygun aile ya da kişiler olarak tanımlandığını ifade etti.

Çocukların yeterli sevgi alabildiklerinde, gereksinimlerinin düzenli olarak karşılanabildiği sıcak aile ortamında büyüdüklerinde sağlıklı bireyler olarak yetiştiğinin kanıtlandığını belirten öğrenciler, “Sağlıklı gelişen her çocuk toplumumuz için bir başarı kaynağıdır. Bu yüzden her çocuğun bir aileye ihtiyacı vardır.” şeklinde konuştu.

Projelerinin bir parçası olarak koruyucu aile tanıtma standını açtıklarını dile getiren Sosyal Hizmet Bölümü 3. sınıf öğrencileri amaçlarını, koruyucu aile modelini topluma tanıtmak, teşvik etmek ve koruyucu aile olmak isteyenleri Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne yönlendirmek şeklinde açıkladı.

Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için ihtiyaçları olan kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve manevi gereksinimlerini karşılayabilecek, sıcak bir aile ortamını sağlayan koruyucu aile modeliyle ilgili etkinliğe katılanlara broşür dağıtan öğrenciler; Koruyucu Aile Nedir? Kimler Koruyucu Aile Olabilir? Neden Koruyucu Aile Olunmalıdır? ve Koruyucu Aile Olmak İçin Başvuru Nasıl Yapılmaktadır? gibi konularda bilgi paylaştıklarını söyledi.

Proje standında, koruyucu aile ile ilgili afiş, bilgilendirici yazı ve koruyucu aile olmak isteyenlerin çocuklara güzel dileklerini yazabilecekleri panonun da yer aldığını belirten öğrenciler, “Bir elinden devletin tuttuğu çocuklarımızın koruyucu aileleri olarak diğer elinden de sizler tutabilirsiniz. Hoşgörülüyseniz, sabırlıysanız ve kararlıysanız koruyucu aile olmak, sizin için zor ve yorucu gelmeyecektir. Lütfen sevginizi paylaşmak için bu konuyu ertelemeyin ve size en yakın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ulaşın” sözleriyle ailelere çağrıda bulundular.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8