Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÇANAKKALE SAVAŞI HATIRALARI ANLATILDI
Öğr. Gör. Tuğba Aşan, Çanakkale destanının yazılmasında her kademeden subaylarımızın ve askerlerimizin etkisi olduğu kadar, sivil vatandaşlarımızın da çok önemli katkılarının olduğunu ifade etti.
Gündem 2018.03.22 - 12:15:32

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından “Asker Anılarında Çanakkale” başlıklı konferansta Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü öğretim görevlileri Tuğba Aşan ve Sibel Küçükkülahlı savaş esnasında yaşananları katılımcılarla paylaştılar.

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üy. İsmail Yaşayanlar’ın moderatörlüğünü yaptığı programın ilk sunumunu gerçekleştiren Öğr. Gör. Tuğba Aşan, Birinci Dünya Savaşı’ndaki Çanakkale Cephesi’nin, Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentine yakınlığından dolayı, Türklerin yeniden diriliş destanının yazıldığı yer olduğunu belirtti. Birinci Dünya Savaşı’nın her kesimden insana maddi, manevi kayıplar yaşattığını dile getiren Öğr. Gör. Aşan, Çanakkale destanının yazılmasında her kademeden subaylarımızın ve askerlerimizin etkisi olduğu kadar, sivil vatandaşlarımızın da çok önemli katkılarının olduğunu ifade etti.

Savaş sırasında askerlerimizin ailelerine ve sevdiklerine yazdıkları mektuplara da yer veren Tuğba Aşan, katılımcılara teşekkür ederek sunumunu sonlandırdı.

Programın bir diğer konuşmacısı Öğr. Gör. Sibel Küçükkülahlı ise yaptığı sunumda, Anzak askerlerinin ve yabancı askerlerin mektuplarını katılımcılarla paylaşarak, bu mektuplarda yabancı askerlerin en fazla, “Türkler vatanları için savaşıyor, biz ne için savaşıyoruz? Bu bizim savaşımız değil” cümlesinin kullanıldığını belirtti. Sibel Küçükkülahlı, yine bu mektuplarda başarısızlıkların dış dünyaya yansımasının önlemek için çok fazla sansürün olduğunu da sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin çeşitli şiirler ve türküler de seslendirdiği konferansın sonunda; Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sabit Dokuyan tarafından yaptıkları başarılı çalışmalar ve sunum için Dr. Öğr. Üy. İsmail Yaşayanlar, Öğr. Gör. Tuğba Aşan ve Öğr. Gör. Sibel Küçükkülahlı’ya teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8