Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'DEKİ FETÖ/PDY DAVASINDA ARA KARAR
FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilerek kapatılan DÜSİAD yönetici ve üyelerinin aralarında bulunduğu 12'si tutuklu 52 sanığın yargılandığı davada, 5 sanığın tahliyesine karar verildi.
Asayiş 2018.04.13 - 18:33:18

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu tespit edilerek KHK ile kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) yönetici ve üyelerinin aralarında bulunduğu 12'si tutuklu 52 sanığın yargılandığı davada, 5 sanığın tahliyesine hükmedildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu sanık İlhan Celiloğlu, savunmasında, “cemaat” olarak bilinen yapı ile önceki bağı dolayısıyla “örgütçü” olarak anıldığını ifade etti.

İş yapmak üzere DÜSİAD'a üye olduğunu savunan Celiloğlu, “Ben iş adamıyım, iş yapmak için de insanlarla sosyal ortamlarda bir araya geliyordum. Bu dernekle de bu şekilde tanıştım. Düzce'de adeta FETÖ'nün poligonu oldum. Her önüne gelen benim adımı söyledi, bu örgütü ağzına alan daha sonra benim adımı söylüyor” dedi.

Tutuklu sanık Muhammet Çakır da suçsuz olduğunu ileri sürdü.

Tutuklu sanık Celal Furuncu ise aldatıldığını iddia ederek, “Ben bu örgütün cemaat yönünü gördüm, diğer yönünü göremedim. Bu dernekte de yönetim kuruluna ya da sohbete katılmadım. Darbe akşamı babamla Akıncı Üssü'ne gittim, FETÖ'cülere karşı durdum. Lafı eğip bükmeden konuştum hep. Tahliye oldum, tekrar tutuklandım. Buna karşılık itiraz dilekçesi bile yazmadan bugünü bekledim” diye konuştu.

Tutuklu sanık Birol Tuncay da ticari rakibi tarafından kendisine iftira atıldığını iddia etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Abdülkadir Karabacak, Birol Tuncay, Celal Furuncu ve Temel Karabacak'ın ifadelerini etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde değerlendirerek, bu sanıkların tahliyesine karar verdi. Heyet, ayrıca sanık Muhammet Çakır'ın tutuklu bulunduğu süre ve mevcut deliller ışığında tahliyesine hükmetti.

Duruşma, 1 Ağustos'a ertelendi.

İDDİANAMEDEN

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) çatısı altında örgüt faaliyetleri yürütüldüğüne yer veriliyor.

İddianamede, 52 sanık hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak”, “örgüte finansal destek sağlamak” ve “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak” suçlarından hapis cezası isteniyor. (AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive