Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KARDÜZ YAYLASI'NI KIŞ TURİZMİNE KAZANDIRMA ÇALIŞMALARI
Salzburg Kayak Federasyonu Başkanı Gensbichler, beraberindeki heyetle Düzce'nin Kardüz Yaylası'nda incelemelerde bulundu.
Gündem 2018.04.17 - 17:55:51

Avusturya'nın Salzburg eyaleti Kayak Federasyonu Başkanı Bartl Gensbichler, Düzce'nin Gölyaka ilçesinde kayak merkezine dönüştürülmesi planlanan Kardüz Yaylası'nı gezdi.

Kayak merkezleriyle ünlü Avusturya'dan heyetle Düzce'yi ziyaret eden Gensbichler, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şubesi tarafından düzenlenen "Dost Meclisi" toplantısına katıldı.

Gensbichler, burada yaptığı konuşmada, Düzce'ye seve seve geldiğini ve Avusturya'da bulunan kayak merkezleri gibi bir tesisin kentte kurulması için yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Tesis kurmanın yanında kayak yapma konsepti oluşturmayı amaçladıklarını anlatan Gensbichler, "Kurulması palanlanan alan çok büyük değil. Burada bu işe küçük çaplı başlamak gerekli. İnsanların memnuniyetini kazanmak gerekli. Tesise sadece kayak olarak bakmamak lazım. Burası doğası ile harika bir yer. Burayı işlenmemiş bir pırlanta olarak görüyorum." diye konuştu.

Gensbichler, kente doğa anlamda her şeyin mevcut olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Kurulması planlanan alanın 30 kilometre çevresinde arayacağınız her şey var. Dağ var, şelale var, harika bir doğa var. İsteyebileceğimiz her şey var. Burada her şey hazır. Burada mutlaka bir adım atmamız gerekiyor. Biz de çok ufak çaplı başladık. Kayak merkezi yapımından sonra fakir olan yöremiz birden büyüdü. Tabii bize yatırımcılarımız öncülük etti. 1950'de ilk yatırım yapıldı. Daha sonra gördük ki insanların buraya bir talebi var. Şimdi Avusturya'nın Salzburg kenti dünyanın en iyi turistik yerlerinden biri. Düzce'ye baktığınızda sizin turistleriniz önünüzde. İstanbul ve Ankara'nın tam ortasındayız ve insanlara burada ne yapacağımızı tanıtmamız gerekiyor. Bunun için de mutlaka bir adım atmamız gerekiyor. "

Bölgeye bir raylı sistemin kurulma çalışmalarının olduğunu ve bu sistemin buradaki ulaşımı oldukça rahatlatacağının altını çizen Gensbichler, "Burada istediğimiz her şey var. Sadece kış değil, doğa ve spor turizminin tamamına uygun. Bisiklet ve diğer sporlar rahatlıkla yapılabilir. Bizim 1,6 milyon kış aylarında, 800 bin kişi ise yaz aylarında turistimiz var. Bu bizim yaşam biçimimiz oldu." diye konuştu.

 

“KARDÜZ YATIRIMCISINI BEKLİYOR”

İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak ise Düzce'nin Salzburg bölgesi ile benzer özelliklere sahip olduğunu belirtti.

O bölgeye giderek çalışma ve inceleme yaptıklarını, 2013'te de Kardüz'ün, 'Kültür Turizm ve Gelişim Bölgesi' ilan edilmesi için bakanlığa müracaatta bulunduklarını anlatan Budak, "Bakanlar Kurulu, 2014 yılında 'Kültür Turizm ve Gelişim Bölgesi' olarak kabul etti. Ülkemiz şu anda hükümetimizin aldığı karar gereği ekonomik yatırımlar anlamında 5 bölgeye ayrılıyor. Hakkari'ye yapılacak bir yatırımla Kardüz'e yapılacak yatırım aynı teşvik alacak. Kardüz şu anda yatırımcısını bekliyor. Bakanlığımız tahsisini yaptıktan sonra herhangi bir yatırımcı gelip çalışmasını yapacak." şeklinde konuştu.

Heyet, toplantının ardından Kardüz Yaylası'nı gezerek incelemelerde bulundu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive