Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MAVİ AĞAǒIN ÇEVRE HAREKETİNE DESTEK VERİLMELİ
Bir grup gönüllü tarafından kentte çevre bilincine dikkat çekmek amacıyla kurulan Mavi Ağaç Derneği, sorunun çözümü için hazırladığı çözüm önerilerine ilişkin raporu valiliğe ve belediyeye sundu. Ancak beklenen destek verilmedi.
Çevre 2018.04.18 - 18:45:01

Mavi Ağaç Derneği, Temizlik Haritası Projesi kapsamında 6 hafta boyunca farklı türdeki kamusal alanlarda yaşanan kirliliğe,yaptığı saha çalışmaları ile dikkat çekti.

Konuyu yalnızca saha faaliyetleriyle sınırlandırmanın bir çözüm olmayacağını düşünüp çalışmalarını bir rapor haline getiren ve rapor içeriğinde çevre bilincinin nasıl oluşturulacağı konusunda toplam 17 maddede tanımlanan çözüm önerileri sunulmuştu.

Çözüm önerilerinden biri olan, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitsel içerikli bir kültürel aktiviteyi ulaştırmayı amaçlayan Gezgin Sahne Projesi faaliyete geçirilirken, toplam 20 okulda tiyatro etkinliği gerçekleştirildi.

 

“BEKLEDİĞİMİZ DESTEĞİ BULAMADIK”

Dernekten yapılan açıklamada, “Yaşadığımız çevrede her vatandaşın hissettiği bir soruna yönelik olarak çözüm oluşturma çabası ile çalıştık. Hazırladığımız çözüm önerilerini Belediye Başkanlığına ve Valilik makamlarına da sunduk. Belediye Başkanı ile yaptığımız görüşmede elimizde hazır vaziyette bulunan bir çalışmayı gerekli incelemeler ve eklemeler yapılarak faaliyete geçirmek istediğimizi dile getirdik. Hatta çalışma kapsamının genişletilerek, ülke bütününde, neredeyse her kentte sorun olan bir konuda, Düzce’nin öncülük edebileceği, diğer kentlere bir model oluşturabileceğini belirttik. Çok düşük bütçeler ile etkin çözümler oluşturmayı amaçlayan çalışmamızla ilgili bir buçuk aydır belediyeden henüz bir geri dönüş alamadık.Sorun tespiti, farkındalık oluşturma, çözüm üretme ve çözümü uygulama noktasında dernek olarak kendimize yüklediğimiz sorumlulukları gerçekleştirdik.  Ancak çözüm önerilerinin bütünü için beklediğimiz desteği bulamadık. Hazır bir çalışmayı yalnızca rapor düzeyinde bırakmak istemediğimiz için gerçekleştirebileceğimiz çözümleri dernek olarak tatbik etmekteyiz. Görüyoruz ki; somut olarak ortada duran bir sorun, soruna yönelik yapılmış bir çalışma ve çalışmak isteyen bir grup gönüllü insan varken, yetkili kurumlar ilgisiz kalıyor” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, il genelinde tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan, çevre koruma bilincini oluşturma temalı bir resim yarışması düzenlemek için gerekli hazırlıklara başlandığı da duyuruldu. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive