Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BUGÜN BENİM, GELECEK BENİM
TOÇEV-Ferrero işbirliği ile 11-17 yaş grubu çocuklar eğitiliyor.
Gündem 2018.04.19 - 18:43:09

Ferrero Fındık, Değerli Tarım kapsamında gençleri ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile birlikte “Bugün Benim, Gelecek Benim Projesi"ni başlattı.

Düzce’de başlayan ve Ordu, Giresun ile Trabzon illerindeki okullarla devam edecek ve temel hedefi, bölgedeki çocuk ve gençlerin kişilik gelişimlerini güçlendirerek geleceklerini belirleyecek mesleki fırsatları yerinde anlatmak ve bölgenin gelişimine katkı sağlamak olan proje ile ilgili olarak Ordu Anemon Otel’de basın toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılışında konuşan Ferrero Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Taşkın, Ferrero'un, "çalış, yarat ve bağışla" felsefesi ile hareket ettiğini belirterek, "Aldıklarımızı topluma geri vermek üzerine değişik alanlarda, değişik kesimlerle işbirliği yapıyoruz. Özellikle de çocuk 11-17 yaş grubundaki çocuklara ellerindeki kıymeti bilmeleri ve değerlendirmeleri ile ilgili bilinç yaratmaya çalışıyoruz" dedi.

Ferrero Fındık Sosyal Sürdürülebilirlik Koordinatörü Melike Kıratlı; “Bugün Benim, Gelecek Benim Proje”sinin temel hedefinin, karakter ve kişilik gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlamış, kendi haklarını bilen ve empati yapabilen çocuklar yetiştirmek olduğunu belirterek şunları söyledi:  “Projenin amaçları arasında ileride gençlere kendi bölgelerinde güzel bir gelecek olabileceğini göstermek yer alıyor. Geleceğini daha bilinçli seçen gençler yetiştirmek ve çiftçiliğin de bu seçeneklerden biri olarak görülmesini sağlamak amacı da güdüyor. Değerli Tarım’la bölgeye yaydığımız teknoloji destekli tarım uygulamalarını benimsemiş gençler yetiştirerek dolaylı yoldan ülkemiz tarımının geleceğine profesyonel katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”

TOÇEV Yönetim Kurulu üyesi Betül Mermertaş ise proje hakkında bilgi verdi. Mermertaş şöyle dedi: “Proje psiko-sosyal atölyenin yanı sıra, metodolojik çalışma da içeriyor. 11-14 yaş grubundaki öğrencilerin duygusal zeka ve umutsuzluk düzeyleri ölçülüyor. 15-17 yaş grubundaki öğrencilerin ise gelecek hedefleri hem çalışma öncesi, hem de sonrasında, bilimsel psikolojik ölçekler aracılığı ile belirleniyor. Bunlarla projenin etkisi ve gençlerin gelecek algısı tespit ediliyor. Elde edilen veriler, grup içi ve gruplar arası karşılaştırmalarla Türkiye’de akademik literatüre katkı sağlamak üzere derleniyor.”

 

BUGÜN BENİM, GELECEK BENİM PROJESİ

Projenin ilk ayağında 11-14 yaş arası gençlere ulaşılması hedefleniyor. Proje kapsamında TOÇEV eğitmeni psikologlar aracılığıyla çocuklara öncelikle kendi özelliklerinin farkına varmaları sağlanacak. Haklarını bilmeleri ve sınırlarını korumaları ile sonrasında diğer çocuklar ve arkadaşlarının haklarına da sahip çıkmalarına yönelik eğitimler verilerek, psiko-sosyal atölye çalışmaları yapılacak.

Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı olan 2018’de çocuk işçiliğine karşı bilinç ve farkındalık yaratmak da projenin hedefleri arasında yer alıyor.

Projenin ikinci ayağında ise, 15-17 yaş arasındaki gençlere, gerçekçi gelecek hedefi belirlenerek yeteneklerine uygun meslek seçimi ve eğitimleri konularında destek olunması amaçlanıyor. Gençlere, ziraat, gıda gibi meslek seçeneklerini sunmak ve maddi imkansızlıklar ya da ailevi nedenlerden dolayı üniversiteye gidememeleri halinde, mevcut fırsatlar konusunda farkındalığın artırılması hedefleniyor.

Tarım bölgesi olan şehirlerde,  ziraat/gıda veya toplum sağlığı gibi toplumsal fayda sağlayan işlerin yanı sıra aile mesleğinin de profesyonel olarak yapılabileceği konusunda eğitim verilecek.

Tercihlerini daha doğru ve sağlıklı yapabilmeleri için çeşitli destekler sunulacak. Rol model olabilecek başarılı genç çiftçiler üzerinden küçük merkezlerden büyük şehirlere göç etmek dışında da bir tercihleri olduğunu göstererek, tarım ve hayvancılığın sürdürülebilirliğinin vurgulanması da hedefleniyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive