Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
13 İLDEN 100 KATILIMCIYLA TARIK BUĞRA PROGRAMI
Öğrenciler; ilimizde Tarık Buğra’nın okumuş oldukları eserleri ile ilgili söyleşilerini gerçekleştirdiler.
Eğitim 2018.05.08 - 17:30:14

Düşünce,  sanat ve kültür hayatımızda büyük etkileri ve katkısı olan yazarlarımızın bütün eserlerinin ve hakkında yazılanların okunması, değerlendirilmesi, yorumlanması temeline dayalı, okuma sonuçlarının yazı ve konuşma ile ifade edilmesi, panel ve açık oturumlarla topluma aktarılması amacıyla başlatılan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin katkılarıyla ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde, 7, 8, 9 Mayıs 2018 tarihlerinde 3 gün boyunca devam edecek olan “Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” programı açılış paneli gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş, Karaman, Bolu, Zonguldak, Kayseri, Edirne, Ankara, Niğde, Aksaray, Konya, Adana, Çorum illerinden gelen ve ilimizden de katılım sağlayan öğrencilerle birlikte toplam 13 İlden gelen 80 panelist öğrenci 3 gün boyunca gerçekleştirilecek olan panellerde Tarık Buğra’yı konuşacaklar.

Pelemir Otel’de gerçekleştirilen programa Vali Dr. Zülkif Dağlı, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı aynı zamanda Tarım ve Köyişleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sayın Sami Güçlü, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, program için ilimize gelen yazarlar Prof. Dr. Turhan Karataş, Prof. Dr. Durmuş Günay, Prof. Dr. Yılmaz Dalcıoğlu, Gazeteci Yazar Mehmet Cemal Çiftçi, Doç. Dr. Ebru Burcu Yılmaz, okul/kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile davetliler katıldılar.

Program İl Milli Eğitim Müdürü’nün açılış konuşmasının ardından panelist öğrencilerin “Tarık Buğra” ile ilgili paneli ile devam etti.

Aksaray’dan katılım sağlayan Panel Başkanı Sevim Uluer, panelist öğrenciler; ilimizden katılım sağlayan Şevval İnalaoğlu, Adana’dan katılım sağlayan Ebrar Mehlika Albayrak, Kahramanmaraş’tan katılım sağlayan Beyza Pıçak ve Niğde’den katılım sağlayan Hümeyra Yerlikaya, Tarık Buğra’nın okumuş oldukları eserleri ile ilgili söyleşilerini gerçekleştirdiler.

Program sonrasında Vali Dr. Zülkif Dağlı, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof Dr. Sayın Sami Güçlü ve Prof Dr. Turhan Karataş panel ile ilgili değerlendirme konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8