Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
HEMŞİRELER MEZUN OLDU
Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, "Desteğimizi her zaman yanınızda hissedeceksiniz” dedi.
Eğitim 2018.-0.5- - 15:03:04

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhemşireliği işbirliği ile düzenlenen Hemşirelik Haftası etkinliği ve Mezuniyet Töreni,  Cumhuriyet konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Hemşirelik Haftası vesilesiyle tüm hemşirelerin başarılı ve mutlu bir ömür geçirmelerini temenni ederek sözlerine başladı. Hastayla en fazla ilişkisi bulunan, onlarla en fazla zaman geçiren kişilerin hemşireler olduğunu söyleyen Demir, “Hastaların hemşirelere güvenleri, onların yaşama bağlanmasına sebep oluyor. Hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in bir sözü var. ‘Allah’ın en kutsal varlığı ve hediyesi olan hayat, hemşirelerin eline bırakılmıştır’ diyor. Burada önemli olan, empati yapıp hastalara kendi yakınımız gibi davranmamız, ilgi göstermemiz gerekiyor. Biz Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak öğrencilerimizin her zaman arkasındayız. Desteğimizi her zaman yanınızda hissedeceksiniz” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından meslekte, 20. ve 30. hizmet yılını tamamlamış hemşire akademisyenlere, Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir tarafından plaket takdim edilmesiyle devam eden programda,  “Hemşirelikte Psikolojik Güçlendirme’’ başlıklı bir konferans da gerçekleştirildi.

Dr. Öğr. Üyesi Azize Atlı Özbaş tarafından verilen konferansta, bu konuyu uzun zamandır akademik camiada sorun olarak görülen bir alan şeklinde nitelendiren Özbaş, doktorasını da bu konu üzerine yaptığını sözlerine ekledi. Psikolojik güçlendirmeyi; sosyal ilişkiler içerisinde bulunan bir kişinin, gösterilen dirence rağmen kendi pozisyonunu ve iradesini karşısındakine kabul ettirebilme erki olarak tanımlayan Dr. Öğr. Üyesi Azize Atlı Özbaş, “Hemşirenin güçlü olması, hastanın da güçlü olmasına yardımcı oluyor. Güçlü olduğumuz zaman, kurum ve ülkenin sağlık politikalarını etkileyebiliyoruz. Toplumun sağlık düzeyini iyileştirebiliyoruz. Kişisel ve mesleki gelişimleri devam ettirebiliyoruz.” dedi.

Konferansın ardından Hemşirelik Haftasının düzenlenmesinde emeği geçen Düzenleme Komitesi Üyelerine teşekkür belgeleri, Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Özen Bakar tarafından takdim edildi.

Belge takdiminin sonrasında, Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Eker, hemşire adaylarına hemşirelik andını okuttu. Andın okunmasından sonra, mezun olacak Düzce Üniversitesi öğrencileri, hep birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu aile ve sevdikleriyle yaşadı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8