Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE BELEDİYESİ PARK İHALELERİNİ İPTAL ETTİ
İşletme hakkının da tamamen Düzce Belediyesine devredilmesine karar verildi.
Çevre 2018.06.08 - 18:09:41

Düzce Belediyesi aylık 10-40 bin lira arasında değişen fiyatlar ile 5 yıllığına kiraladığı parkların ihalelerini iptal etti, sosyal tesisleri kendisi işletme kararı aldı.

Mülkiyeti Düzce Belediyesi’nde bulunan, işletmesi uzun zamandır müstecir tarafından yürütülen İnönü ve Avni Akyol Parkları için belediye harekete geçti.

Yapılan ihale sonucu İnönü Parkı’nın ön taraftaki 2 katlı kafeteryası aylık 37 bin liraya, Avni Akyol Parkı düğün salonu aylık 11 bin liraya, Park Kornet kafeteryası aylık 24 bin 500 liraya, restoran bölümü aylık 40 bin liraya, oyun salonu aylık 10 bin liraya, ikinci kafeterya aylık 12 bin liraya kiralanmıştı.

Ortaya çıkan bu sonuç üzerine Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ihaleleri iptal etti.

Belediye’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bir ticarethane olmayan, sosyal yaşam merkezi olması gereken parkların durumu ve vatandaşların en verimli şekilde faydalanması için sağlanacak donatıların temini konusunda Düzce Belediyesi her zaman hassas davranmış, park işletmecilerini yakından takip etmiştir. Bu uygulamada da esas amaç; Düzce halkının kendi öz malı olan parklarını beklediği ve talep ettiği şekilde kullanabilmesini sağlamaktır.

Düzce Belediyesi tarafından işletme bütünlüğünün sağlanması ve yalnızca vatandaş odaklı hizmetin sunulması amacıyla birer sosyal tesise dönüştürülecek parklarda; cüzi fiyatlı yeme-içme alanları, vatandaşların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri alanlar, sosyal ve eğitici faaliyetlerin yapılabileceği imkânların oluşturulması sağlanacaktır.

Bu sebeple parklar üzerinde yapılan ihalelerin iptal edilmesine ve işletme hakkının da tamamen Düzce Belediyesine devredilmesine karar verilmiştir.

Ailelerin, gençlerin ve çocukların huzurlu vakit geçireceği bir ortam oluşturulması, İnönü ve Avni Akyol parklarının Düzce Belediyesi işletmesi ve denetimi altında daha güvenilir, yaşanabilir ve kullanılabilir bir hale getirilmesi en kısa süre içinde sağlanacaktır.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Biraz geç verilimiş bir karar. O lüne park girdi oraya oranın iişi bitti çocuklara oyun alanı ve bizim oturacak alanımız kalmadı lunepark başka bir alana yapılamazmıydı?tercih eden götürürdü çocuğunu artı cafelerde fiyatlar çok yüksek bir bardak çayın 5tlolduğunu gördüm arada bu yaz.şahsi fikrim gerçek millet bahçesi olmalı o alan zaten düzcemizde bir inönü birde küçük su parkımız var kent parkı saymıyorım iki buçuk yıl önce gittiğimde çocuğumun tuvaletini yaptıracak bir tuvalet bile bulamadım karşıdaki restoranın tuvaletine götürmüştüm.
Hatice kalay - 10.6.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,05

Ilgi gormedi degil mi?:)secim oncesi u donuslerden.vizyon gelismedikten sonra bir onemi yok.
Hazmi - 10.6.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,28

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive