Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DARÜLACEZE BAŞKANI’NDAN AY’A ZİYARET
Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci memleketi Düzce’ye yaptığı ziyaret kapsamında Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı da makamında ziyaret etti.
Gündem 2020.-0.6- - 11:08:52

Darülaceze’nin Düzceli Başkanı Hamza Cebeci, ziyaret gezileri kapsamında Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile de görüştü. Düzce Belediye Başkanlığında gerçekleşen ziyarette Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Darülaceze kurumunun avlusu için doğal taş döşeme projeleri olduğunu belirterek Düzce Belediyesi şantiyesinde üretilen doğal taşlardan almayı düşündüklerini ve bu kapsamda taşları inceleyeceklerini söyleyerek “Bugün buraya gelme nedenimiz hem iade-i ziyaret hem de Darülaceze’nin kadim avlusunu tarihi dokuya uygun şekilde döşemek için Düzce Belediyesi tarafından üretilen taşları incelemektir. Sayın Başkanımıza ilgisinden dolayı da teşekkür ediyorum. İnşallah burada aldığımız doğal taşlarla o avluyu döşeyeceğiz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da yaptığı açıklamada Hamza Cebeci’ye teşekkür ederek, ”Hamza Ağabeyimize ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben Düzceliler Derneği iftarına gittiğim zaman Darülaceze’yi de görme fırsatımız olmuştu. Bahçesinin asfaltla kaplı olduğunu görünce oranın tarihi dokusuna uygun bir doğal taş uygulaması fikrini değerli başkanımızla konuşmuştuk. Bizim atölyelerimizde doğal taş üretiyoruz biliyorsunuz, zaten İstanbul’da Sultanahmet Meydanı da bizim taşlarımızla döşendi. İnşallah Darülaceze’ye de bu taşlardan vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

"DARÜLACEZE BEREKETLİ BİR ŞEKİLDE YÜRÜYOR"

Cebeci, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Arnavutköy-Yassıörende’ki alanda, dünyada bir numara olacak olan projenin temelini atacağını vurguladı. Cebeci, “Proje şu an ruhsat aşamasında. Darülaceze’nin kendi alanında yapacağı bin kişilik yurt projesinde de zemin etüdü yapılıyor. Her ikisi de gerçekleşecek. Malum, bu ülkede bu anlayış, bu iktidar devam ettiği müddetçe temel atma tarihinin yanında bitiş tarihi de verilir. Bu projeler iki senede hayata geçer inşallah” diye konuştu.

Darülaceze'de şu an 510 kişinin kaldığını ve 430 da çalışanın olduğunu aktaran Cebeci, şunları kaydetti: “Yerimiz de var. Geçmişte bu tip insanları bir yerlere yerleştirebilmek için araya adam koyup torpil yaparlardı. Gazetelerde ağlayan insanlar manşet olurdu. Şimdi gazeteler her gün bizim kuruma geliyor, asparagas haber arıyorlar ama iş çıkmıyor onlara. Mağdur ve mazlum varsa, açıkta kalan varsa getirin diyorum her zaman. Bizim yerimiz var. Hamdolsun, çocuklar, yaşlılar, engellilerde açıkta kalan, mağdur olan kimse yok.”

Darülaceze'nin Türkiye çalışmalarına değinen Cebeci, “İstanbul’da 40 binin üzerinde insan evlerinde bakılıyor, devlet destek veriyor. Ayda 60 milyon lira para harcanıyor. Bizim kurumun da yılda 40 milyon gideri var, bu parayı devletten de kalanlardan da almıyoruz. Darülaceze bereketli bir şekilde yürüyor” ifadesini kullandı. 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive