Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ, DÜZCE'DE
Faruk Özlü, kentte 73 amatör spor kulübüne toplam 131 bin lira nakdi yardım yapıldığını söyledi.
Spor 2020.-0.6- - 18:11:24

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'de spor anlamında ciddi yatırımlar yapıldığını belirterek, "Açılan tesisler, yapılan yatırımlarda gençliğimizin spora olan ilgisinin artması ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasını amaçlıyoruz" dedi.

Bir dizi ziyaret ve toplantı için kente gelen Bakan Özlü, bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti.

Esnafı da gezen Özlü, kentteki yerel gazetelere ziyarette bulundu.  

Daha sonra Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gençlik Merkezi Salonunda düzenlenen amatör spor kulüplerine destek programına katılan Özlü, kentte 73 amatör spor kulübüne toplam 131 bin lira nakdi yardım yapıldığını söyledi. 

Kente son 10 yılda 22 yeni spor tesisi kazandırıldığını, bu tesislerin toplam bedelinin 50 milyon lira olduğunu belirten Özlü, “Türkiye'de spor alanında ciddi yatırımlar yapılıyor. Açılan tesisler, yapılan yatırımlarda gençliğimizin spora olan ilgisinin artması ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasını amaçlıyoruz. 'Sağlam kafa, sağlam vücutta olur' ilkesi doğrultusunda sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkı sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yaklaşık 3 yıldır kentin her türlü projesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini anlatan Özlü, bugün bazı kulüplere destek verdiklerini fakat almayan spor kulüpleri de olduğunu, destek alamayan kulüplerle ilgili çalışma yapacaklarını aktardı.

Bu çalışmayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yürüteceğini bildiren Özlü, “Bakanlığımızda da bir arkadaşımız bunu takip edecek. İnşallah en kısa süre içerisinde eksikliklerin tespiti ve temini konusunda çalışmalar yürütülecek. Düzce'ye büyük bir spor kompleksi kazandırma yönünde gayretlerimiz var. Eski ve yeni spor bakanımızla konuyu istişare ettik. İnşallah bu projemizi yakın zamanda hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı. 

Bakan Özlü, konuşmanın ardından Düzce Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Başkanı Erdoğan Bıyık'a Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen 131 bin liralık nakdi yardımın temsili çekini verdi.  

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive