Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AK PARTİLİ FAHRİ ÇAKIR'DAN MHP'YE ZİYARET
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, "Tabi ki şüphelendiğiniz sandıkların açılmasını talep edebilirsiniz, ama Düzce’nin tamamına itiraz edilmesi ne anlama geliyor" diye sordu.
Siyaset 2028.-0.6- - 10:53:30

AK Parti’den MHP’ye hayırlı olsun der gibi bir ziyaret gerçekleşti. AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, MHP Düzce İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, MHP DÜzce il başkan Yardımcısı Hüseyin Karaca, Vekil Adayı Yusuf Arslan ve Parti Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

Ziyarette 24 Haziran seçimleri sonrasında Düzce’de oyların yeniden sayılması olurken ortak kanı Cumhur İttifakına zarar verilmemesi oldu.

 

ÇAKIR: BENİM İÇİN ÜMİT DE NUMAN DA AYNI

Çakır, “ Mhp ile Ak Parti’nin kurmuş olduğu Cumhur İttifakı ortaklığı ile ülke selamete çıkacaktır. Düzce’de de aynı durumun olacağını biliyoruz ve bekliyoruz. Bilindiği üzere oyların yeniden sayımı yapılıyor. Hukukun verdiği karar, sandığın verdiği karar ve sonuçlar ne olursa olsun kabulümüzdür. Benim fahri Çakır olarak görüşüm bu yönde olduğunun bilinmesini isterim. Bizlerin bu süreçte insiyatif almamız gerekiyor. Ben beraber olalım diyorum, yan yana olalım ve ülkemiz, Düzce’miz için çalışmaya devam edelim. Bu süreçte çok bilgi kirliliği olduğu kanısındayım. Bu sürecin bir an önce sonuçlanması bizleri de memnun edecektir. Bu süreçte ittifaka zarar verecek açıklamalardan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye açısından en hayırlı ittifak budur. İttifaka zarar verecek olan açıklamalardan her iki tarafında kaçınması gerekiyor. Benim için Ümit’de Numan’da aynıdır. Yakınlık olarak aynısınız” şeklinde konuştu.

 

CABOĞLU: İTTİFAKIN AYAĞINA KURŞUN SIKILMIŞTIR

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ise seçim döneminde Ak Parti ile birlikte hareket ettiklerini vurgulayarak konuşmasına başladı. Caboğlu, “Seçim sürecinde Genel Başkanımızın talebi ile ülkücüler olarak Recep Tayyip Erdoğan için oy kullandık. Düzce açısından bakıldığında ise seçim sonuçlarına ciddi anlamda bir hazımsızlık var. Düzce’nin tamamında oyların yeniden sayılmak istenmesi ittifakın ayağına kurşun sıkılması anlamına geliyor. Biz bu yola birlikte çıkmış olmamıza rağmen yapılanlar yakışmadı” dedi.

 

YILMAZ: TÜRKİYE’YE REZİL OLDUK

Ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiği dönemde iki liderin birlikte hareket etme kararının ardından Cumhur İttifakının kurulduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “Sayımlara sizin bire bir dahil olmadığını gördüm ve bu durum bizleri memnun etti. Numan Çabuk kardeşimin bu süreçte aktif rol oynaması yadırganamaz. YSK’da Ayşe hanıma Türkiye’ye rezil olduğumuzu ilettim. Tabi ki şüphelendiğiniz sandıkların açılmasını talep edebilirsiniz, ama Düzce’nin tamamına itiraz edilmesi ne anlama geliyor. Bu durumun etik olmadığını da Ayşe hanıma söyledim. Seçim akşamı Cumhur İttifakına zarar verilmemesi, Düzce’nin adının ulusal basında kötü anılmaması için 3-4 bin insanı bu iş bitti diyerek, yalan söylemek zorunda kalarak meydana çıkardık. Biz birlikte bu kutlamaları da yapabilirdik. Sandıkların tamamının sayılması ile bizler ittifaka zarar vermek isteyenler mi var diye düşünüyoruz” dedi.

Yılmaz, “Ben insanları sakinleştirmek, Düzce’ye zarar gelmesin diye yalan söylemek zorunda kaldım. Sandıkları açtırdınız ama değişen hiçbir şey olmadı, aksine fark MHP’den yana arttı. Sizler de bizler gibi düşünün. Hukukun arkasına sığınarak bir takım müdahalelere şahit oluyoruz. Kendi içinizde ittifaka zarar vermek isteyenleri ayırın. Sizlerden istediğimiz bu işi daha fazla uzatmamanız yönündedir. 498 sandığın 10 kişiye saydırılması vicdansızlıktır. Yara daha fazla kaşınmasın. Sizin köyünüzde AK Parti’den başka kimseye oy kullanılmamış. Bizlere itiraz edelim denildi. Biz bunu kabul etmedik. Sizin de aynı hassas duygularla hareket etmenizi beklerdik” şeklinde konuştu.

 

ARSLAN: HUKUKSUZLUK VAR DEMEKTİR

MHP Düzce Milletvekili Adayı olan Yusuf Arslan ise yaptığı konuşmada sürecin acı ve ızdırap olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başladı. Arslan, “ Düzce’de %80 oylar yeniden sayıldı. Kalan % 20’yi de açtırmanın peşindesiniz. %80’lik kısımda değişiklik olmazken eğer %20’lik kısımda değişiklik olursa ben bunda bir hukuksuzluk ararım. Ayşe Keşir matematik hesabı diyor. Burada hesap ortada. Eğer sonuç değişmesi halinde burada hukuksuzluk var demektir” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive