Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SEÇİM ÖNCESİ İSTİFA EDEN CHP'LİLERDEN AÇIKLAMA
CHP Düzce Eski İl Yönetim Kurulu üyeleri, "Ortaya çıkan başarısızlığın sorumlusu, devleti kim yönetirse yönetsin, partiyi ben yöneteyim anlayışıdır diyerek, Kemal Kılıçdaroğlu'na tepkilerini dile getirdiler.
Siyaset 2029.-0.6- - 18:01:14

CHP Milletvekili Adaylarına tepki göstererek 24 Haziran seçimleri öncesi istifa eden CHP Düzce Eski İl Yönetim Kurulu üyeleri bir basın açıklaması yayınladılar.

Genel Merkez tarafından İl ve İlçe Başkanlıklarından istenen temayül yoklamasında, Düzce'de bir ilçe hariç, tüm örgütlerden Zekeriya Tozan çıkmış olmasına rağmen anket sonuçlarının ve örgütlerin iradesinin dikkate alınmadığını ifade eden CHP üyeleri, “Ortaya çıkan başarısızlığın sorumlusu, devleti kim yönetirse yönetsin, partiyi ben yöneteyim anlayışıdır” dediler. CHP eski il yöneticileri, koltukların başarılı olacak kadrolara teslim edilmesi gerektiğini vurguladılar.

 

“PARTİMİZE ZARAR VERMEK İSTEMEDİK”

İstifa eden 16 üyenin istifa sebebi ve süreci anlatan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Partimizin Eski il yönetimi olarak Genel Merkeze tepkimiz dolayısıyla istifa ettiğimiz günden bu güne geçirmiş olduğumuz seçim sürecinde partimize zarar vermemek adına tarafımızdan  herhangi bir yazılı ya da sözlü açıklama yapılmamıştır.

 

“ANKET ÇALIŞMASINDA GÖRMÜŞTÜK”

Biz 2015 yılında 2 seçimden başarısız çıkmış olan partimizi başarıya ulaştırmak, yarın çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak adına siyasete girip, Atatürk'ün bize emanet ettiği laik, demokratik, sosyal ve hukuk devletini koruma adına bu göreve talip olduk. Her il kongresinde ilkemiz, en fazla oy alabilecek adayı tespit edip, onunla yürümek idi. 2009 yerel seçimlerinde anket çalışması ile 2 belediyeyi kazandık. Ankete göre genel merkezin Akçakoca adayı başka, ankette kazanacak olan aday başkaydı. Bin bir zorlukla adayı değiştirerek orayı kazanmıştık. 2011 seçimlerinde de anket yaparak sonucu önceden gördük. 24 Haziran seçimi için yaptığımız anket çalışmasında ise seçimin mevcut adayları arasından sadece bir kişi ile kazanılabileceği görülmüştür. Bu sonuçlar Genel Başkanlık makamı ve yetkili MYK üyeleri ile paylaşılmıştır.

 

“KAYBETME PAHASINA YAPILMADI”

Genel Merkez Sn. Muharrem İnce'ye yakın olan İl Başkanlarını Milletvekilliğini kaybetme pahasına liste başı yapmadı. Partimizin Cumhurbaşkanı Adayı Sayın İnce'nin ekibindeki 20 Milletvekilinden sadece 2 kişiyi milletvekili aday listelerinden seçilebilecek sıralamada gösterdi.

 

“ANKETLER VE ÖRGÜT İRADELERİ DİKKATE ALINMADI”

Genel Merkez tarafından İl ve İlçe Başkanlıklarından istenen temayül yoklamasında, Düzce'de bir İlçe hariç, tüm örgütlerden Zekeriya Tozan çıkmış olmasına rağmen ne anket sonucu, ne de örgütlerin iradesi dikkate alınmıştır. Temayülden çıkan sonuç, İl Örgütünün iradesini yansıttığından ve Genel Merkez tarafından İl Örgütünün iradesine saygı gösterilmesi beklendiğinden ve gelen liste bu iradeye uygun olmadığından İl Yönetiminden 16 kişi istifa etmiştir. Bu istifalarla Genel Merkez tarafından uygun görülen milletvekili adayının daha çok güveneceği ve uyum sağlayacağı yeni bir yönetim kadrosunun oluşturulması için fırsat tanınmıştır.

 

“SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE İSTİFA ETTİ”

Son tüzük kurultayında ön seçimin kaldırılmış olması, örgütte ve halkta karşılığı olmayan adayların listeye girmesine ve yaşadığımız sonucun ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu durum CHP içinde siyaset yapma alanımızı yok etmiştir. Ayrıca Eski İl Başkanı Sayın Zekeriya Tozan, aday adayı olabilmesi için tüzük gereği seçim takvimine göre istifa etmiştir.

 

“SEÇİM SONUÇLARI HAKLILIĞIMIZI KANITLADI”

Sayın Teber’in 2015 yılındaki Haziran ve Kasım seçimlerinde göstermiş olduğu başarısız performanslarından dolayı, bu üçüncü tanınacak hakta da aynı başarısız sonucun gerçekleşebileceğini yaptırmış olduğumuz anket sonucunu da referans aldığımızda tahmin edebiliyorduk. Nitekim Sayın Teber’in kendi köyü olan Darıyeri Hasanbey Köyü’ndeki son 3 seçimde almış olduğu oy sayısının sürekli azalması ve diğer partilere kıyasla oy oranlarındaki düşüşleri dikkate aldığımızda bu öngörüdeki haklılığımız bir kez daha kanıtlanmaktadır. Sayın Zafer Teber ve ekibinin seçim stratejisinin yanlış olduğu, parlamento seçimlerinde halktan oyu partimiz CHP’ye isterken, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Erdoğan'a oy verin demelerinden belliydi.

 

“VİCDANIMIZ RAHAT”

Biz eski İl Yönetimi olarak partimizin parlamento seçimlerinde ve partimizin Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterdiği  Sayın Muharrem İnce'nin başarılı olması için maddi manevi kendi imkanlarımız ile son güne kadar çalışmalarımıza devam ettik. Vicdanımız bu konuda çok rahat. Ortaya çıkan başarısızlığın sorumlusu, devleti kim yönetirse yönetsin, partiyi ben yöneteyim anlayışıdır. O koltuklar başarılı olacak kadrolara teslim edilmelidir. En büyük şaşkınlığımız ise, ertesi gün Genel Başkanımızın yaptığı ‘Bu seçimin kaybedeni AKP’dir’ açıklamasıdır.” (Düzce Postası Haber Merkezi)

 

  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive