Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
GÖLCÜK TABİAT PARKI'NIN ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR
Doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'nda, Bolu Belediyesi tarafından "Gölcük Tabiat Parkı Gelişme Planı" çerçevesinde çevre düzenlenmesi yapılıyor.
Çevre 2030.-0.6- - 16:58:40

Bolu Belediyesi tarafından doğal güzellikleri ile ünlü Gölcük Tabiat Parkı'nda çevre düzenleme çalışmasına başlandı. 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gölcük'teki çalışmalara ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile mevcut doğal ortamın ve güzelliklerin korunduğu ortaklaşa bir proje hazırladıklarını söyledi.

Projenin, koruma kullanma dengesiyle hazırlandığını belirten Yılmaz, "Tabiat bizim nimetimiz ve Allah'ın bize bahşettiği en büyük zenginliğimiz. Tek bir ağaca zarar gelmesi ya da bir tek ağacın kesilmesi söz konusu değil." diye konuştu. 

Belediye Başkanı Yılmaz, planlı programlı bir çalışma yürütüldüğüne dikkati çekerek, tamamen göl alanı dışında, ağaçlar arasında küçük orman evleri yaptıklarını anlattı.

Bu projenin Türkiye'de ve dünyada örneklerinin mevcut olduğuna değinen Yılmaz, "Tabiatın kalbi Bolu'ya ve onun incisi Gölcük'e yakışacak, doğasıyla uyumlu bir turizm projesi bu. Burası sadece Bolu'nun değil, Türkiye'nin göz bebeği. Bu doğa harikasını korumak ve sahip çıkmak da bizim sorumluluğumuzda. Gölcük, bu proje gerçekleştiğinde de bugün olduğu gibi yine tüm vatandaşlarımızın hizmetinde olacak." ifadelerini kullandı.

 

"ÇALIŞMALAR DOĞA İLE UYUMLU OLACAK"

Gölcük'ün doğal güzelliklerinin daha çok insana ulaşması için hazırlanan proje için uzun süredir çalışmaların devam ettiğini aktaran Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu kapsamda Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile ortaklaşa bir süreç yürütüldü. Bölgedeki büyük-küçük tüm ağaçların konum ve çapları ölçüldü ve bu ölçümlere göre ağaçların arasında kalan boş alanlara orman evleri (bungalovlar) vaziyet planı üzerinde planlandı. Ayrıca plandaki orman evleri sahada aplike edilerek, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından da yerinde kontrol edildi. Milli Parklar Genel Müdürlüğü son kontrollerinden sonra vaziyet planına onay verdi. Titizlikle yapılan bu çalışma ve defalarca yerinde yapılan kontroller sonucunda hiçbir ağaca zarar vermeyecek şekilde orman evlerinin yerleri tespit edildi ve bu plan doğrultusunda süreç başlatıldı. Çalışmalar tamamlandığında doğa ile uyumlu ve ağaçların ortasında kalacak orman evleri halkın kullanımına açılacak."

 

"AĞAÇLARIN YERLERİ TEK TEK İNCELENDİ"

Yılmaz, amaçlarının tabiatın güzelliğini insanla buluşturmak olduğunu vurgulayarak, ağaçları Bolu'nun kadim sakinleri olarak gördüklerini ve onların huzurunu bozmadan bu projeyi oluşturmak için gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile her ağacın yerini tek tek incelediklerine dikkati çeken Yılmaz, "Projeyi oradaki doğal ortama uygun şekilde konumlandırdık. Biz kendimizden eminiz, kimse merak etmesin. Bu proje üzerinden rant elde etmek, ortalığı karıştırmak isteyenlere de kulak asmasınlar. Proje tamamlandığında Bolu  tarihine, doğasına ve kültürüne uygun bir turizm projesi kazanmış olacak." dedi.

Yılmaz, herkesin çalışmaları yerinde görebileceğini, yapılan her çalışmanın amacının, doğanın kalbi Bolu'nun gelecek nesillere en iyi şekilde taşınması olduğunu kaydetti. 

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive