Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MİLLETVEKİLİ KEŞİR, DÜZCE POSTASI’NA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI
Ayşe Keşir, Düzce’deki birçok sorunun bürokrasi içinde teknik olarak çözümü olduğunu kaydetti.
Siyaset 2018.08.11 - 16:39:30

Başka hastanelere sevk edilen hasta sayısının yoğunlaşması üzerine, merak ederek Düzce Devlet Hastanesi’ne gece baskını düzenleyen Milletvekili Ayşe Keşir, tavanların banyo duşu gibi aktığını ve servislerin yarıdan çoğunun boş olduğunu görünce durumu Sağlık Bakanı Yardımcısına iletip, doktor açığını kapatma sözü aldı.

Devlet Hastanesi’nde özellikle kadın doğum uzmanı sıkıntısı üzerinde durduğunu söyleyen Keşir, gece yarısı gelen hamile kadınların doktor bulamadığı için manevi olarak da büyük acı çektiğini ifade etti.  

 

 

Düzce Postası’nı ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulunan Ayşe Keşir, hastaneye gece yaptığı ani ziyarette icapçı doktorun üst katta olduğu halde önemli sayılabilecek hastalara bakmak için servise çağrılmadığını kaydetti. Keşir, “Bu çok üzücü bir durum. Bunun mazereti olmaz” diye konuştu.

Akçakoca’daki çocuk doktoru ihtiyacına da değinen Ayşe Keşir, “Doktorlar döner sermayeden kar payı alamadıkları için Akçakoca’dan ayrılıyormuş. O sorunu gideriyoruz” dedi.

Hastaneyle ilgili eksikler için çözüm yolları olduğu halde, bürokrasinin gerekli girişimlerde bulunsa bile ilgili yerlere yaptığı başvuruları takip etmesi gerektiğini söyleyen Keşir, Düzce’deki birçok sorunun bürokrasi içinde teknik olarak çözümü olduğunu kaydetti.

 

 

“Ben milletvekili olarak bütün sorunların çözüm yolunu teknik olarak bilemeyebilirim. Ama yöneticilerin bilmesi lazım.  Onlar gerekli yazışmaları yapacak, kendilerine düşen girişimlerini yapacak. Takip edecek. Takıldığı yerde bana getirecek ben peşini bırakmam. Takip ederim."

Ankara’da geniş çevresi olduğunu, bürokraside söz geçirebileceğini vurgulayan Milletvekili Ayşe Keşir, görüşmeleri sonrasında “Düzce’ye mecburi hizmetten yeterli sayıda doktor alınacağı belirtti.        

Yeni hastanede, servisler boş olduğu halde hastaların başka hastanelere sevk edilmesinin kabul edilemez olduğunu da kaydeden Keşir, “Ankara’da milletvekiline gelen başvuruların çoğunu hastaların başka hastanelere sevkiyle alakalı olduğun görünce, ek bina ihtiyacı olduğunu düşündüm. Ancak yerinde gördüm ki hastane servisleri sadece yüzde 40 kapasiteyle çalışıyor. Geri kalan yataklar boş. Bu da kabul edilemez” dedi.

Örnek olarak, “Bir doktor dört yataklı servisi dolunca, yer yok diye diğer hastaları başka hastaneye sevk ediyor. Oysa diğer servislerin yataklarını kullanabilir. Bunu yapmıyor” şeklinde açıklama yapan Keşir, sorunu idarecilerin gidermek mecburiyeti olduğunu kaydetti.

 

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ DE ELİMİZDEN GİDER

Milletvekili Ayşe Keşir Muncurlu’daki Fizik Tedavi Hastanesi’nin de adeta terk edildiğini belirterek, bu gidişle elimizden kaçacağı uyarısında bulundu.

Önceki yıllarda yüzde 120 kapasite ile çalışan Muncurlu’daki Hastane’nin şimdi yüzde 19 kapasite ile Fizik Tedavi hizmeti verebildiğini söyleyen Keşir, “Düzce’deki doktorlar buraya hasta göndermiyor. Çünkü asıl hizmet yeri Düzce’deki hastane. Muncurlu’daki hastaneye hasta yatırırsa, oraya her gün vizite gitmek mecburiyetinde kalacak” diye konuştu.

Muncurlu’ya da doktor getirmek için takipte olduğunu söyleyen Ayşe Keşir, “O sorunu da çözeceğiz. Yoksa oradaki işletmeci gider ve Muncurlu Fizik Tedavi Merkezi’ni de elimizden kaçırmış oluruz” şeklinde konuştu.

Ankara’daki bürokratın Düzce’nin durumunu anlayamayacağını kaydeden Keşir, “Büyük şehre göre düşününce ne olacak Muncurlu 10 kilometre, Düzce’den  doktor gider gelir diye düşünürler” dedi.  

Keşir, bu bakımlardan her ihtiyacımızın başkentteki bürokrasiye iyi bir şeklide anlatılması ve takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

İdarecilerin işinin, ihtiyaçlar için gerekli çözümleri arayıp, bulup, bütün yazışmalarını eksiksiz yaptıktan sonra takibini ihmal etmemek olduğuna işaret eden Keşir, birçok sorunun bürokrasi içinde çözülebildiğini, ancak nasıl çözülmesi gerektiğini de idarecilerin bilmesi gerektiğini tekrarladı.

Sorunların peşini bırakmayacağını, takip edeceğini, bu konuda kararlı olduğunu, kimsenin de kendisini yıldıramayacağını kaydeden Ayşe Keşir, gelecek hizmeti, takıldığı yerden çıkarmak için her türlü girişimde bulunacağını da ifade etti.                          

 

DUŞ GİBİ AKAN TAVANLAR ONARILACAK

Yeni Hastane’de sağanak yağmur gibi akan tavanları gören Ayşe Keşir’in, yaptığı görüşmeler sonucu tespit için heyet gelecek.

Milletvekili Ayşe Keşir, heyetin incelemesinin ardından rapor tutulup, hemen onarım çalışması başlatılacağını kaydetti.   

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8