Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YUSUF TAŞHAN'DAN TURİZM AÇIKLAMASI
Yusuf Taşhan, "Düzce’de halen toplantılar konuşmak yemek yemek için yapılıyor. Biz hala konulara vakıf olmayan, elini taşın altına koymayan insanlarla vakit geçiriyoruz” dedi.
Gündem 2018.08.25 - 18:22:55

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, aynı zamanda Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Yusuf Taşhan, yıllardır Düzce’nin tanıtımı için EMİT fuarında zaman ve para harcandığını söyledi. Tonlarca broşürler bastırıldığını ve bundan birilerinin menfaatlendiğini kaydeden Taşhan, “Ne EMİT’ten fayda gördük, ne broşürlerin dağıtımından” dedi.

 

“TURİST İÇİN OTELLER YAPILMALI”

Alt yapı olmadan coğrafi doğayı tanıtmanın, turiste “gel geç fotoğraf çek, yolun açık olsun” demek olduğunu anlatan Taşhan, “İstanbul’dan gelen Bolu’ya gidiyor, Ankara’dan gelen Sakarya, Sapanca’da konaklıyor. Düzce’de bulunan otellerimiz şehir merkezinde, 4-5 yıldızlı, konumda hiçbir manzarası yok, yeterli otoparkı yok. Turist macera arıyor, manzara istiyor. Yığılca Hasanlar barajı, Beyköy Çınarlık mevkiine, Gölyaka Kuyudüzü, Cumayeri, Çilimli arası, Kaynaşlı Gırgın Çayırı, bu alanlara turist için oteller yapılmalı. Düzce’de halen toplantılar konuşmak yemek yemek için yapılıyor. Biz hala konulara vakıf olmayan, elini taşın altına koymayan insanlarla vakit geçiriyoruz” dedi.

 

“HALKIN MEMNUNİYETİNİ GÖRMEK İSTİYORUZ”

Belediye Başkanları’na seslenen Yusuf Taşhan, “Düzce’nin geleceği de geri kalması da Ticaret Odası ile beraber Belediyelerin acizliğindendir. Valimiz, devleti temsil eden en üst kurumdur. Olumsuzlukları engelleyecek sorumlulara bildirir. Fakat belediye başkanları, Ticaret odası,  çözüm yerleridir. Bunun farkında olmaları gerekiyor. Her gün Düzce’de hizmet veren kurumların yeniliklerle alakalı bildirimleri, kurum müdürlerinin boy boy resimleri çıkıyor. Esasen tarım, turizm, sağlık, ulaşım, sosyal eğitim vs. hizmet alan vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek istiyoruz.

 

“İCRAATA GEÇMELİYİZ”

Ayağa hizmet hususunu iyi kullanmak lazım. Her ilçemizin köylerinde ne ile vatandaş iştigal etmesi gerekiyorsa o köye veya ilçeye gidip tespit yapılarak, yapılacak işlere teşhis konulup orda yaşayan halkı bilgilendirmek, eğitmek, devletin yapması gereken. Bunu hemen yapıp, halkın takipçisi olmalıyız. Kaybedecek zamanımız yok. Bugün kendimiz için, yarın gelecek nesil için çalışırsak, üzerimizde vebal kalmaz.  Çünkü bugünleri bu imkânlarda bizden öncekiler hazırladı. Yapılan toplantılarda çok konu değil, ihtiyaç olan ve yapacağımız konuları konuşup, icraata geçmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

“TURİZM ZABITASI, POLİSİ, JANDARMASI OLUŞTURULMALI”

Kimseyi eleştirmek için değil, gerçekleri ortaya koymak istediğini anlatan Taşhan, il sınırlarında,  otoban veya D-100 kenarlarında, ilçelere giden yollarda görüntü kirliliğinin hat safhada olduğunu vurguladı. Bu görüntülerin turiste ne kadar önem verildiğini ve kültürümüzü gösterdiğini belirten Taşhan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Beyköy Belediyesi’ni tebrik ediyoruz, duyarlılığını gösterdi. Broşürlerdeki turizm alanlarını inceleyelim, görelim. Ne yapılması gerekiyorsa, ulaşımı, suyu, wc ve sundurma, yemek masası, çevre temizliği yapalım. Acilen Turizm zabıtası ve polisi, jandarması oluşturulmalı. Yabancı dil bilen tercih edilmeli.

 

“DÜZCE MUTFAĞINI MARKALAŞTIRMALIYIZ”

İlimize yeni atanan İl Turizm Müdürümüzden faydalanmalıyız. Sayın Müdürümüz; ilimizde turizmin kalitesi için bilgiler alıyor, turizm alanlarını inceliyor. Ne yapılması için hep beraber karar vereceğiz. İlimizde bulunan belediyeler, eğitim kurumları başka bir kuruma proje sunabilir. Fakat, başka bir kurumun faaliyetlerini sorumlu kurumla yapmalı. Her kurum kendi işini yaparsa kalıcı olur.

Düzce mutfağını markalaştırıp, halkımıza, gelen misafirlere her gün sunmalıyız. Turizm İl Müdürümüz ile kalıcı icraat yapma zamanı çok gecikti. Yatırım için çalışmalar yapmalıyız. Tanıtım için Türkiye içinde masraf yapmaya gerek yok. Türkiye dışında tanıtım yapılabilir. Bu önerilerimiz yapıcıdır. Bizim de ilimiz için her konuda destek olacağımızı söyler, sorumlulara başarılar dileriz.”

  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8