Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'DE GENÇLİK DEĞİŞİMİ
Kültürel geceler ve yapılan etkinler sayesinde farklı kültürleri de yaşayarak öğrenme imkanı bulan gençler ön yargılarını kırarak, ulus ötesi arkadaşlıklar kurdular.
Gündem 2018.08.13 - 18:27:43

Avrupa Birliği ve Türk Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında desteklenen doğal yaşama, doğa bilincine ve doğal ürünler kullanımına teşvik etmeyi amaçlayan gençlik projesi, 4-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Düzce ili Akçakoca ilçesinde gerçekleştirildi.

Projede, Türkiye başta olmak üzere Bulgaristan, Portekiz, İtalya, Makedonya, İngiltere ve Romanya'dan toplam 50 katılımcı yer aldı.

Projede gençlerde doğa sevgisini arttırmak, doğal hayatın önemini ve doğal yaşam alanlarının korunmasının önemini kavratmak, yapay ürünlerin ortaya çıkaracağı sağlık sorunları hakkında bilgilendirmek ve doğal ürünlere teşvik etmek hedeflendi.

Program süresince yerel halkta ve diğer gençlerde bu hedefler hakkında farkındalık yaratmak isteyen gençler, bu konuya dikkat çekmek adına topladıkları organik meyvelerden reçel ve topladıkları organik sebzelerden konserve yapımının yanı sıra ağaç dikimi gibi aktiviteler yaparak bu çalışmaların Avrupa'nın her yerinde yaygınlaştırılması konusuna dikkat çektiler.

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Oğuzhan Yemenici ve Hasançavuş Köyü Turizm ve Kalkınma Derneği Başkanı Gürkan Kibar projelerin yaygınlaştırılması ve daha çok gence ulaşması için çok büyük destek oldular.

Kültürel geceler ve yapılan etkinler sayesinde farklı kültürleri de yaşayarak öğrenme imkanı bulan gençler ön yargılarını kırarak, ulus ötesi arkadaşlıklar kurdular.

Katılımcılar proje bitiminde kazanımlarını belgeleyen Youthpass sertifikası ve proje grubu tarafından hazırlanan çevreci sertifikası aldılar.

Etkinliğin son günlerinde Düzce American Time Dil Okulu'nun geleneksel kahvaltı etkinliğine iştirak eden gençler okulun öğrencilerinin pratik İngilizce becerilerine katkı sağlamalarının yanı sıra, İngilizce canlı müzik dinletisine katıldılar, at bindiler ve birlikte voleybol oynadılar. (Haber-Foto: Aylin Elif Şahin)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8