Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ak gençler afet ve acil durumlarda çözümün parçası olacaklar
AK gençler AFAD tarafından afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi aldı.
Gündem 2018.08.15 - 18:12:09

 

 

17 Ağustos 1999 depremin yıldönümü yaklaşırken, birçok alanda eğitimlerine devam Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, AK Parti Düzce Gençlik Kollarına afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.

Afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi öncesinde, Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Kartal ve eğitmenler tarafından Düzce AFAD araçları, AFAD deposu, 112 Acil Çağrı merkezi ve Düzce AFAD il binası tanıtıldı.

AFAD eğitmenleri tarafından, AK Partili gençlere afet türleri, afetin etkileri, yaşanılan mekanlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılarak, afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimleri verildi.

Eğitime Düzce AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Sert, Cumayeri İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Sezgin, Çilimli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkan Zengin, Gölyaka Gençlik Kolları Başkanı Semih Turgut ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

“Ülkemizin afete gönüllü gençlere çok ihtiyacı var” diyerek sözlerine başlayan Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Kartal, “AK Parti’nin kuruluşunun 17. yılında Düzce AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve ekibi afet bilinci eğitimine geldi. Eğitim öncesinde müdürlüğümüzü tanıttık, afet acil durum yönetim merkezimizi gezdirdik. Ülkemizin afet alanında 1999 depreminden sonra gelmiş olduğu seviyeyi gösterdik ve akabinde afet bilinci eğitimleri verdik. 2013 yılından bugüne toplumumuzun her ferdine İl Müdürlüğümüz ve Türkiye genelinde AFAD afet bilinci eğitimi veriyor. AK Parti Gençlik Kolları üyelerimizi 2. ve 3. eğitimlere bekliyoruz. Ülkemizin afete gönüllü gençlerine çok ihtiyacı var. İkinci eğitimden sonra gönüllü gençlerimiz malzeme eğitimi alacaklar, üçüncü eğitimde artık afete hazır bir toplum bireyi olacaklar. Herhangi bir afet ve acil durumunda sadece kendine değil çevresine ve ülkesine faydalı bir toplum ferdi olacaklar. Bir problemin değil, çözümün parçası olacaklar” dedi.

Deprem bilinci eğitimi aldıklarını söyleyen AK Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Sert, “Düzce’nin deprem bölgesi olması hasebiyle teşkilatımızın deprem ve doğal afetlerde bilinç sahibi olmasını istedik. AFAD Düzce İl Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğüne geldik. Müdürümüz Ali Kartal bey bizlere depoları gezdirdi. Devletimizin bu tip doğal afetlerde nasıl müdahale edeceğini, nasıl hazır olduğunu, nasıl bir gelişmeye sahip olduğunu bize gösterdiler ve burada teşkilatımızla birlikte deprem bilinci eğitimi aldık. Diğer eğitimleri de alarak herhangi afet ve acil durumunda gönüllü gençler olarak bizler de çözümün bir parçası olacağız” dedi.

Afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitiminin ardından katılım sağlayan AK Parti Düzce Gençlik Kolları Teşkilatına Katılım Belgeleri verildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8