Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
FINDIK İŞÇİLERİNİN ÇOCUKLARINA ÖZEL GECE
“Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Projesi” kapsamında Çilimli Anaokulu’nda 186 çocuğun eğitimleri tamamlandı.
Eğitim 2018.08.03 - 15:11:00

Doğu illerinden her yıl fındık toplamak için Karadeniz Bölgesi’ne gelen ailelerin çocuklarının çalıştırılmaması ve çocukların okullarında gördükleri derslerden geri kalmamaları için başlatılan proje, Çilimli Anaokulu’nda 2013 yılından beri devam ediyor. Yaşları 3 ile 15 arasından değişen 186 çocuk çeşitli branşlarda derslerle, farklı faaliyet, etkinlik ve şenliklerle de bu yılı tamamlamış oldular.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Uluslararası Çalışma Örgütü’nün birlikte yürütmüş olduğu “Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Projesi” kapsamında Çilimli Anaokulu’nda 186 çocuğun eğitimleri tamamlandı.

Çocuklar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da gelmesi ile birlikte, eğitimlerini düzenlenen özel geceyle taçlandırdılar.

Çilimli Anaokulu bahçesinde düzenlenen geceye; Çilimli Kaymakamı Mahmut Şener, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yurttaş, İş Kur İl Müdürü Ferhat Acar, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Çalışma Örgütü İLO Türkiye Koordinatörü Murat Gürkan Gülcan, İl Genel Meclis Üyesi Öner Şen ve Nazmi Tok, davetliler ve çocukların aileleri de katıldı.

Öğrenciler eğitim boyunca öğrendikleri şarkı, dans ve gösterileri hem protokol üyeleri, hem de aileleri ile paylaştılar.

Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray Eran Türedi yaptığı açıklamada, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Uluslararası Çalışma Örgütü’nüm birlikte yürütmüş olduğu Mevsimlik Fındık Tarımda Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Projesi kapsamında Türkiye’nin doğu illerinden fındık toplamak için Çilimli’ye gelen ailelerin çocuklarına anaokulumuzda eğitimler verdik. Projemiz 2013 yılında başladı ve şimdiye kadar gurur verici bir şekilde devam ettirdik. Çilimli Kaymakamlığı ile birlikte projenin başarısını daha üst seviyeye taşıdık ve bu yıl projemize 186 öğrenciyi kazandırmanın mutluluğunu da yaşadık. Proje mevsimlik tarım işi için bulundukları bölgelerden Mart, Nisan aylarında göç etmek zorunda kalan ailelerin çocuklarına yöneliktir. Çocuklara, mahrum kaldıkları eğitimi biz okulumuzda hızlandırılmış bir şekilde veriyoruz ve onların çalıştırılmalarının önüne geçmek için uğraşıyoruz. Çilimli’ye Ağustos ayında gelen aileler çocuklarını fındık tarımında çalıştırmak yerine okulumuza gönderiyorlar, böylece çocuklar daha başarılı ve mutlu bir şekilde geleceğe hazırlanıyorlar” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8