Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YENİ ÖĞRENCİLER İÇİN ÜNİVERSİTEDE KAYIT HEYECANI
Tercih edilen üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Düzce Üniversitesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre öğrenim hakkı kazanan öğrenciler için kayıt heyecanı 3 Eylül 2018 tarihinde başlıyor.
Eğitim 2018.08.31 - 17:46:35

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı için 7 bine yakın öğrenci kontenjanı ayrılan Düzce Üniversitesi’nde,  2018 yılı YKS sonuçlarına göre lisans ya da ön lisans programlarına yerleşen adaylar, kayıt işlemlerini elektronik veya şahsen müracaat ile gerçekleştirebilecek. Şahsen kayıtlar, Konuralp Yerleşkesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

İNTERNET ÜZERİNDEN KAYIT İMKANI

Elektronik kayıt (e-Kayıt) zorunlu olup öğrenciler, 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” web adresinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek. E-Kayıt yaptıracak öğrenciler, PTT şubelerinden alacakları e-devlet şifresiyle “www.turkiye.gov.tr” adresindeki “e-hizmetler” bölümünde yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altındaki “Üniversite e-Kayıt” seçeneğini tıklayarak kayıtlarını gerçekleştirebilecek. E-Kayıt işlemini gerçekleştiren öğrenciler, Düzce Üniversitesi’nde herhangi bir kayıt işlemi yaptırmayacak ve Üniversiteye hiçbir belge getirmeyecek.

 E-Devlet üzerinden kaydolan öğrenciler; kayıt oldukları tarihten bir gün sonra “https://obs.duzce.edu.tr” adresinden öğrenci şifrelerini oluşturabilecek, 26 Eylül-26 Ekim 2018 tarihleri arasında kayıt yaptırdıkları Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarının öğrenci işleri bürosundan öğrenci kimliklerini teslim alabilecek.

 

ŞAHSEN KAYIT YAPTIRMASI GEREKENLER

Herhangi bir nedenle e-Kayıt işlemini gerçekleştiremeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler, Düzce Üniversitesi’ne gelerek kayıtlarını şahsen yaptırabilecek.

Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; Heykel, Müzik ve Resim Bölümü ile Spor Bilimleri Fakültesi’ndeki programlara yerleşerek eğitim hakkı kazanan öğrenciler,   e-Kayıt yaptıramayacak olup Üniversiteye gelerek şahsen kayıt yaptırmaları gerekmektedir. İlk ve Acil Yardım Programını kazanan adaylar ayrıca; kayıt için gereken belgeler ile birlikte tam teşekküllü Devlet veya Üniversite Hastanelerinden alınmış sağlık kurulu raporlarını da şahsen kayıt esnasında teslim edecek.

 

KAYITLAR İÇİN GEREKLİ BELGELER

Öğrenciler, 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında şahsi olarak;

-Lise diplomasının aslı veya yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı,

-2018 YKS Sonuç Belgesinin internet çıktısı,

-Fotoğraflı nüfus cüzdanı fotokopisi,

-6 adet 4.5x6 ebadında son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,

-1 adet A-4 ebadında büyük beyaz zarf ile 6 TL’lik posta pulu,

-Ön Kayıt Formu,

-29 yaşından büyük erkek adayların “Askerlikle İlişkisi Yoktur” belgesiyle,

İlgili kayıt yerlerine müracaatları halinde işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Gerek elektronik kayıt gerekse şahsen kayıt yaptıracak tüm öğrencilerin Ön Kayıt Formu’nu doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca II. öğretim programlarına yerleşen öğrenciler, ders kaydını yapmadan önce öğrenim ücretini, 18-21 Eylül 2018 tarihleri arasında öğrenci numarası ile Ülkemizdeki Halk Bankası şubelerinden yatırabilecek.

 

TERMİNALDEN ULAŞIM HİZMETİ

Şehir dışından Düzce Üniversitesi’ne şahsen kayıt işlemi yaptırmaya gelecek öğrenciler için Düzce Otobüs Terminali’nden kayıt tarihleri süresince sabah 10.00 ve öğleden sonra 14.00 saatlerinde Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi’ne otobüs ile ulaşım hizmeti sunulacak. Kampüs’ten de 12.00 ile 16.00 saatlerinde öğrencilerimizin otobüs terminaline geri dönüşü sağlanacak.

(Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8