Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KİMİN KİME YAPTIRDIĞI BELLİ DEĞİL.. NE DERECE SAĞLIKLI, BELLİ DEĞİL.. SONUÇLARI BELLİ DEĞİL..
Son günlerde yerel medyada, Düzce Belediye Başkan aday adayları üzerinden kimin yaptırdığı belli olmayan anketlerle algı operasyonu mu yapılıyor?..
Siyaset 2018.09.01 - 15:37:07

   Mart 2019 tarihinde yapılması beklenen yerel seçimler için kamuoyunda değişik partilerden aday olabilecek isimler, şimdiden tartışılmaya başlandı.

   Hal böyleyken, bir taraftan yerel medya isimler üzerinde tahmin yürütüp kulis bilgilerini paylaşırken, diğer taraftan da bir takım anket sonuçları yayınlamaya başladı.

   Yapıldığı iddia edilen bu anketlerde; hangi anket firmasına, kim tarafından yaptırıldığı ve Düzce’nin hangi bölgelerinde kaç kişi üzerinden yapıldığı belirtilmiyor.

   Yine yapıldığı iddia edilen bu anketler belli isimler üzerinden yürütülürken, ankette yer alan sorular da açıklanmıyor.

ALGI OPERASYONU MU?

   Gizli kapaklı yapıldığı iddia edilen ve hiçbir resmi sonuçla belgelenmeyen bu anketler, bir şekilde el altından medya kuruluşlarına servis edilirken, akıllara bazı sorular takılıyor.. 

   İşte vatandaşın kafasına takılan sorular;

  1. Bu anketler gerçekten yapılıyor mu?
  2. Yapılıyorsa bile el altından medyaya servis edilen sonuçlar gerçekten doğru mu, yoksa anketi yaptıranın keyfine göre mi sonuç açıklanıyor?

Böylelikle kamuoyunda bir algı mı oluşturulmaya çalışılıyor?

  1. Belediye Başkan adaylığı için kamuoyunda adı geçen diğer isimler neden anketlerde yer almıyor?

Yoksa anket belli isimler üzerinde yapılarak, ayrı bir algı mı oluşturulmaya çalışılıyor?

  1. Anketi yaptıran kişi bu ankette adı geçenlerden biri mi?

   Sonuç olarak; uzman bir firma haricinde, kim tarafından ve hangi firmaya yaptırıldığı belli olmayan, belli aday isimleri üzerinde yoğunlaşmış ve resmi sonuçları veremeyen anketlere ve anket sonuçlarına vatandaş itibar etmiyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8