Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRܒNDEN AKADEMİK YIL MESAJI
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Üniversitemiz, ilimizdeki tüm kesimlerle ile iş birliği içerisinde, şehir-üniversite bütünleşmesi ve bölgesel kalkınma için her türlü desteği vermeye hazırdır" dedi.
Eğitim 2018.09.24 - 12:27:05

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kurulduğu 2006 yılından bu yana, nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, katma değerli bilimsel çalışmaları ve bölgesel kalkınmaya katkıları ile çalışmalarını sürekli geliştiren Düzce Üniversitesi olarak, 2018-2019 Akademik Yılı’na başlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

“Bilim için bilim değil, toplum için bilim” anlayışını ilke edinen Düzce Üniversitesi’nin, sürekli geliştirdiği; fiziksel alt yapısı, teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarları, modern spor tesisleri, donanımlı akademik kadrosuyla öğrencilerine ve diğer paydaşlarına en iyi hizmet kalitesini sunmaya devam edeceğini vurgulayan Çakar, “14 Fakültesi, 4 Enstitüsü, 2 Yüksekokulu, 10 Meslek Yüksekokulu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi, birçok bilimsel araştırma merkezi, 33 bine yakın öğrencisi ve 2500 çalışanıyla Üniversitemiz, bir yükseköğretim kurumundan daha da öte bir bilim ve teknoloji merkezi haline gelmiştir” dedi.

Kuruluşunun üzerinden henüz 12 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Düzce Üniversitesi’nin, sayısız başarılara imza attığına dikkat çeken Rektör Çakar, “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda öğrenci memnuniyeti endeksinde A+ üniversite olarak açıklanan Üniversitemiz, Akademik Teşvik Sıralamasında da (DÜS-2018) 108 devlet üniversitesi arasından 19. sırada yer almıştır. URAP kapsamında yayınlanan Devlet Üniversiteleri Genel Sıralamasında ve Tüm Üniversiteler Sıralamasında her yıl bir önceki yıla göre daha üst basamaklarda yer alan Üniversitemiz, birçok köklü üniversitenin bulunduğu bu sıralamalarda en iyi ilk 50 üniversite arasında yer alma başarısı göstermiştir. TÜBİTAK tarafından açıklanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ne de dahil olma başarısı gösteren Üniversitemiz, yine ilk 50 üniversite arasında yer alarak bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliğinde de başarılı olduğunu kanıtlamıştır.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması projesi kapsamında ülkemizdeki 5 pilot üniversite arasına seçilen ve desteklenen Üniversitemiz,  sağlık ve çevre alanlarında ihtisaslaşma faaliyetleri ile çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” ile “Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı” alanlarında stratejik faaliyetler yürüten Üniversitemiz, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, arıcılık ve tıbbi mantar ekimi çalışmalarını bölge çiftçileri ile gerçekleştirerek ilk hasadın mutluluğunu yaşamıştır. Buradaki temel amacımız, Düzce’nin “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” alanında bir cazibe merkezi olmasını sağlamaktır. Yine aynı program kapsamında “Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı” alanındaki çalışmalarla, katma değerli ürünler üretmeyi hedefleyen Üniversitemiz, ilimizin ve bölgemizin kalkınmasında öncü rol üstlenmeyi sürdürecektir.

Üniversitemiz, ilimizdeki tüm kesimlerle ile iş birliği içerisinde,  şehir-üniversite bütünleşmesi ve bölgesel kalkınma için her türlü desteği vermeye hazırdır. Kurumumuzun bugünlere ulaşmasında ve bu önemli başarıların kazanılmasında; büyük emek ve özveriyle çalışan, iş ahlakı ve çalışma barışından bir nebze ayrılmayan akademik ve idari personelimizin katkısı çok büyüktür. Siz değerli mensuplarımızın, yeni eğitim-öğretim yılında da aynı heyecan ve azimle, ülkemizin gelişmesi için fedakarca çalışacağınıza inanıyor, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın, öğrencilerimize, çalışanlarımıza, tüm eğitim camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8