Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AKÇAKOCA BİLİME YELKEN AÇTI
Düzce Üniversitesi; Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİYOM), Arkeoloji Atölyesi ve Su Ürünleri Atölyesi ile etkinliğe gelen öğrencileri bilgilendirdi.
Eğitim 2018.10.01 - 17:59:28

Akçakoca Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığı ile “4007 Bilim Şenliği” destekli program kapsamında ilk kez düzenlenen “Akçakoca Bilime Yelken Açıyor” başlıklı etkinlik, Akçakoca’da gerçekleştirildi. Düzce Üniversitesi, açtığı 3 atölyeyle bilim şenliğine katkı sağladı.

Akçakoca Kaymakamlığı’nın önünde gerçekleştirilen etkinliğe; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, çeşitli kamu kurumlarının temsilcileri, öğrenciler ve şehir halkı katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, “Akçakoca Bilime Yelken Açıyor” adlı bilim şenliği açılışının mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, bilim şenliklerinin; öğrenmeye önem veren, araştırmacı ve bilimin ilerlemesine yardımcı olan ve bilinçli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından birisi olduğunu ifade etti.

Bilim şenliklerinin; genç beyinlerin, bilimin önemini kavrayan birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişinin fark etmelerini olanak sağladığını vurgulayan Yemenici, bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yaratıcılığın birleşiminden elde edilen verilerin sergilendiği bir yer olduğunu söyledi. Eğitim kurumlarının ve eğitime gönül vermiş kuruluşların, öncelikli amacının yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğuna dikkat çeken Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, etkinliğe emek veren, katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir yaptığı konuşmasında, gençleri kendi zamanlarındaki çağa göre değil, ilerideki yaşayacakları çağa göre yetiştirmek istediklerini belirterek, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nin son derece önemli olduğunu ifade etti. Gençlerin eğitimli ve iyi yetiştirilmesi için gayret ettiklerini dile getiren Keşir, bu tür etkinliklerin gençlere bizzat deneyimleme imkanı sağladığını ve bu deneyimli gençlerin de Düzce’nin inşasında ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacağının altını çizdi. Emeği geçenlere ve katkı sunanlara teşekkür eden Ayşe Keşir, bu tür etkinliklerin her zaman yapılması temennisiyle sözlerini sonlandırdı.

Etkinliğin son açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı; bilim şenliğinin önemine değinerek, bu tür etkinliklerin Düzce’nin tüm ilçelerine yayılması gerektiğini belirtti. Gençlerin gelişmesine katkı sunacak her türlü etkinliği desteklediklerini söyleyen Düzce Valisi, etkinliğin herkes için hayırlı ve yararlı olması temennisinde bulunarak, etkinliğe emek verenlere teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarının ardından, çeşitli sosyal ve kültürel yarışmalarda dereceye girenlere hediyeleri takdim edildi. Hediye takdiminin sonrasında Dr. Zülkif Dağlı, Ayşe Keşir ve diğer protokol üyeleri alanda bulunan atölyeleri ziyaret ederek, yetkililerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÖNEMLİ KATKI SAĞLADI

 

Teknolojiden kültürel faaliyetlere, sosyal etkinliklerden eğitime kadar 30 adet atölyenin yer aldığı bilim şenliğinde Düzce Üniversitesi; Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİYOM), Arkeoloji Atölyesi ve Su Ürünleri Atölyesi ile etkinliğe gelen öğrencileri bilgilendirdi.

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Arş. Gör. Salih Tunç Kaya’nın ekip liderliğini yaptığı Su Ürünleri Atölyesi’nde Düzce Üniversitesi öğrencileri, katılımcılara su altı ürünlerini tanıtarak balıkların kurutulup doldurulma ve arşivleme yöntemini gösterdi.

Ekip liderliğini Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emre Okan’ın yaptığı Arkeoloji Atölyesinde ise öğrenciler, ziyaretçilere kum havuzunda arkeolojik çalışma yöntemlerini gösterdi.

DÜBİYOM’un arşivlediği ürünlerinin de sergilendiği etkinlikte ziyaretçiler, gündelik hayatta göremeyeceği birçok su altı canlılarını görerek bilgi edindiler.

Etkinlik sonunda kısa bir açıklama yapan DÜBİYOM Müdürü Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu, bilim şenliğinin adına yakışır bir etkinlik olduğunu belirterek, Düzce Üniversitesi Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak etkinliğe sağladıkları katkıdan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Standı ziyaret eden çocukların daha önce görmediği birçok ürünü burada tanıdığını ve ürünlerin yanında sergilenen su altı fotoğrafları sayesinde de denizde süren yaşama tanık olduklarını ifade etti. Sürdürülebilir bir yaşam için ilerleyen teknolojiyle birlikte, sosyal sorumlulukları artıracak bu tür bilgilendirici çalışmaların da yapılması gerektiğine vurgu yapan Doç. Dr. Yağlıoğlu,  etkinliğe emek harcayanlara teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8