Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MHP MİLLETVEKİLİ ÜMİT YILMAZ, DÜZCE'NİN SORUNLARINI KONUŞTU
Düzce ilinin sorunlarının araştırılarak gerekli önlemlerin alınması amacıyla Meclis Araştırması Açılmasını istedi.
Siyaset 2017.-1.0- - 18:37:35

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM kürsüsüne çıktı. Düzce’nin yarım kalan yollarından, tarımdaki sulama sorununa, hastanelerdeki doktor sıkıntısından, atıl fabrikaların yarattığı işsizliğe ve turizmdeki tanıtım eksikliğine kadar birçok sorununu sıraladı. Hızlı tren güzergahının Düzce’den geçmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, yeni bir fizibilite çalışması yapılması gerektiğini vurguladı. 

TBMM Genel Kurulunda 2/860 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Öngören Kanun Teklifi hakkında MHP grubu adına söz alan Ümit Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Batı Karadeniz' in ayakta kalan tek antik kentidir Düzce. Cumhuriyet döneminde Türkiye’nin en işlek ve en zengin ilçesi olan Düzce D-100 karayolu ve TEM otobanının geçmesiyle de ulusal ve uluslararası boyutta gündeme gelmiştir. Bugünde tarihi önemini koruyan ilimiz Türkiye’nin kültür sanat ve turizm merkezlerinden biri olması gerekirken turizm yatırımlarının yetersiz olması nedeniyle gerektiği ölçüde turizmden faydalanamamaktadır.

-Tarım, Düzce ekonomisinde ilk sırada yer almaktadır. İlimizin 249 bin 200 hektarlık yüzölçümünün 73 bin 935 hektarı tarım arazisidir. Tarımda önemli bir yeri olan fındık, ülke ekonomimiz ile birlikte il ekonomimiz içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İlimizin en büyük geçim kaynağı fındıktır. Buna karşın fındık için belirlenen fiyatlandırma ne yazık ki maliyeti karşılamamakta buda fındık üreticilerini ve bölge esnafımızı ekonomik anlamda olumsuz yönde etkileyerek geçimlerini zorlaştırmaktadır. Düzce Ovası Sulama Şebeke Rehabilitasyonu projesi ne yazık ki hala hayata geçirilmemiştir. Projenin hayata geçirilememesi tarım alanlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

-İlimizin başlıca sorunlarından birisi de sağlık sektöründeki eksikliklerdir. İlimizdeki Atatürk Devlet Hastanesi 2017 yılında 1 milyon 120 bin’e yakın poliklinik müracaatı ile bölgenin en yoğun hastanesidir. Devlet Hastanesinde ciddi anlamda doktor sıkıntısı yaşanmaktadır. İlçemiz Akçakoca’da bulunan devlet hastanesi ise depreme dayanıklı olmamakla birlikte hasta tedavisi için uygun şartlarda değildir.

-Bilindiği gibi Düzce İstanbul ve Ankara gibi metropol şehirlerin geçiş güzergahında yer almaktadır. Çevre yollarının yarım kalması genel olarak şehir trafiğini olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca trafik ışıklandırmalarının 1999 depreminden sonra doğru yapılandırılmaması sebebi ile özellikle akşam saatlerinde şehir trafiği kâbusa dönmektedir.

-Düzce’nin yine önemli sorunlarından bir tanesi ilimizde hızlı tren taşımacılığının olmamasıdır. İstanbul Ankara arası hızlı tren güzergâhına Düzce’nin eklenmesi hem ilimize gelecek olan ziyaretçi sayısını artıracak, hem de Düzce de yaşayan vatandaşlarımızın hızlı ulaşım sağlamasına fayda sağlayacaktır. Bununla birlikte Ankara, Gerede, Bolu, Düzce, Hendek, Sakarya, Kocaeli, Gebze ve İstanbul güzergâhları için yeni bir fizibilite çalışması yapılmalıdır.

-İlimiz sanayi bölgesinde oldukça fazla atıl fabrikalar bulunmakta, bu da işsizliği tetiklemektedir.

Karadeniz’in incisi Akçakoca saklı güzellikleri, denizi ve doğası ile yerli ve yabancı turistleri kendine çekmek için daha fazla tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç duymaktadır.

-Düzce Telekom alt yapısında ciddi şebeke sıkıntıları yaşanmaktadır. Abonelere giden kabloların her yıl yenilenmesi gerekirken ne yazık ki ilimizde son 16 yıldır böyle bir çalışma yapılmamaktadır. Alt yapıda yaşanan sıkıntılar sebebi ile yeni yerleşim yerlerine zamanında ve hızlı internet erişimi sağlanamamaktadır.

-Son olarak Düzce’de yaşanan sıkıntılardan bir tanesi de SEDAŞ’tan doğmaktadır. Alt yapının yetersizliği ilimiz vatandaşlarına elektrik kullanımında büyük sıkıntılar yaratmakta, yer yer elektriksiz kalmalarına sebep olmaktadır.

-Yukarıda açıklanan söz konusu nedenlerle Düzce ilinin sorunlarının araştırılarak gerekli önlemlerin alınması amacıyla Meclis Araştırması Açılması, kentimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve gerekli önlemlerin alınması bakımından son derece önemlidir.”

(Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
o fizibilite çalışması Ayhan Şamandar tarafından yapıldı gerçekten ilgili olsanız bilirdiniz.
murat - 19.10.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,62

Düzce hızlı tren istiyor Eyy akp
Kemal kaya - 17.10.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,14

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive