Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
FINDIK ÖNERGESİ TBMM'DEN GEÇMEDİ
Vatandaşlar Ümit Yılmaz'a destek, Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’e öfkeli mesajlar paylaştı.
Siyaset 2018.-1.0- - 18:50:36

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma önergesi verdi. Öneriye 3 muhalefet partisinden de destek geldi. AK Parti ise öneriye karşı çıktı. Muhalefet tam kadro TBMM’de olmayınca önerge AKP oylarıyla reddedildi.

Önerinin oylamasında tartışma da çıktı. Oy sayısında divan üyeleri arasında anlaşmazlık yaşandı. Daha sonra oylama tekrarlandı ve 135 kabul, 155 ret çıkınca öneri kabul edilmedi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, fındıkla ilgili kendilerinin de hazırlık yaptığını ve önümüzdeki günlerde araştırma önergesi vereceklerini söyledi. Özkan, “Fındık üreticilerimizin müsterih olmalarını istirham ediyorum. Bugüne kadar dertleriyle nasıl dertlenerek fındık üretimindeki rekolteyi artırmışsak, fındık ihracatımızı artırmışsak bundan sonra fındık üreticilerimizin derdiyle dertlenerek onların çok daha fazla katma değer sağlayacakları bütün düzenlemeleri inşallah hayata geçirerek kararlar alacağız. gelecek hafta bunlarla ilgili biz de çalışmaları yapalım, ondan sonra ortaya çıkıp bunları tamamlayalım dedik. Onun için, tekraren söylüyorum: Fındık üreticileri bizim kaderimizdir, onların talepleri bizim siyaset mücadelemizin temelini teşkil eder” diye konuştu.

Bunun üzerine söz alan Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TMO’nun daha önceki dönemlerde alım yaptığını, bu sene tekrar fiyat açıklamasını istediklerini söyleyerek, fındık üreticisine arka çıktı. Yılmaz, “Biz farklı bir şey demiyoruz ki. Biz ülkemiz kazansın istiyoruz. Bir takım şirketler fındık üreticisinin sırtından geçinmesin istiyoruz. Ayrıca, Grup Başkan Vekilimiz ifadelerinde, rekolteyi kullandı. Rekoltenin artması kötü bir şey değil ki. TMO devreye girsin, ülkemiz ihracat kaleminden cari açığı kapatmış olsun. Her seferinde üretici ötelenmeye çalışılıyor. Ağustos’un 5’inde fındık toplanmaya başlar ve en son Eylül’ün 15’inde mahsul toplanmış olur. Bu arada insanlar çocuklarının okul parasını, odun kömür parasını vs. zaten borçlanmıştır. Daha fazla dayanacak güçleri kalmamıştır. Karadenizli üretici mağdurdur. Bunu bir an önce ülke gündeminden düşürelim. İstediğimiz fiyat absürd değildir. 3 doların altında fiyat beklentisi var insanların. 15 TL olsun istiyorlar, 35 lira olsun demiyoruz ki. Makul mantıklı bir fiyat istiyoruz” dedi.

TBMM genel kurulunda fındık üreticilerinin sorunlarıyla ilgili önergeye ret oyu veren AK Partili 155 milletvekilinin içinde AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ile Ayşe Keşir’in de olduğu ortaya çıktı.

Mecliste yapılan oylama sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “MHP olarak verdiğimiz meclis araştırma önergemiz, Düzce AK Parti milletvekillerinin de verdiği destekle maalesef reddedilmiştir. Kamuoyunun takdirine sunuyorum” yorumunda bulundu.

Yılmaz’ın bu konuşması sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşıldı ve yorum yağmuruna tutuldu.

 

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLLERİNE TEPKİ

 

Düzce AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’in, “fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması” yönündeki önergeye hayır oyu vermesi sosyal medyayı çalkaladı.

Çakır ve Keşir’in, hayır oyu kullandığını kamuoyuna ilk duyuran MHP’li Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz oldu.

MHP Belediye Başkanı Aday Adayı Erdoğan Bıyık da yaptığı açıklamada, “Siz nasıl Düzcelilerin yüzüne bakacaksınız” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

"NASIL ÇIKACAKSINIZ ÜRETİCİNİN KARŞISINA"

 

Vatandaşlar Ümit Yılmaz'a destek, Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’e öfkeli mesajlar paylaştı.

-Helal olsun sayın vekil yürü her defasında sesin daha gür çıksın Düzce seninle helal olsun.

-Düzce’de gelmiş geçmiş bi Necmi Hoşver, bi Avni Akyol rahmetli, bir de siz Ümit Yılmaz. Başkası yalan. Bir ömür seçime girseniz Allah’ın izni ile Düzce sizinle. Yolunuz bahtınız açık olsun.

-Tebrik ederim vekilim. İlk defa Meclis’te bunu duyduk. Ama TMO’nun fiyat açıklamayacağı ve alım yapmayacağı belliydi. Hem hazinede alım yapmak için gereken para yok. Hem de fındık üreticisi çoktan rant karşılığı İtalyan şirketine satıldı.

-Sayın Vekilim fındık üreticisinin sorunlarını savunduğunuz ve sesi olduğunuz için teşekkürler…

-Senin çaban bu düzeni değiştirmese de adamlığında yanılmamışım ya bu da yeter ne diyeyim. Doğru bir insansın doğrularına bu şekilde devam et. Bu millet karşılıksız bırakmaz bunu. Sesimiz oldun, teşekkürler Sayın Vekilim.

-Ben AKP’ye oy attım yıllarca, haram olsun AKP milletvekillerine. Bu güne kadar çıkıp iki kelime kullanamadılar.

-Helalin var sayın vekilim. Fındık piyasasını bu hale getirenler, bizim Düzceli tüm AKP’li vekiller de dahil, AKP getirmiştir. Bostan korkuluğu gibi orda oturacaklarına niye destek olmuyorlar?

-Adamsın vekilim adam adam. Düzce’nin AKP Vekilleri neredesiniz? Neden destek olmuyorsunuz? Gerçi kime söylüyorum, onlar bizim sesimizi ne duyuyor, ne görüyor, ne de biliyor. Yazık, yazık…

-Helal olsun sayın vekilim. İnşallah böyle devam edersiniz. İnsanimizin derdiyle dertlenmek herkesin işi değil bu devirde. Rabbim yardımcınız olsun. Halk duası sizinle…

-Ben sana oy vermedim. Fındığım da yok. Ama aldığın her oy ananın ak sütü gibi helal olsun. Tebrikler ayrıca teşekkürler…

-Vekilim AKP çoktandır seçmenine sahip çıkmıyor. Bu millet de sahip çıkana sahip çıkacaktır. Vira bismillah, haydi belediye seçimleri geliyor. Sağlam bir aday belirleyin vekilim, belediyemizi bu vampirlerden temizleyelim lütfen.

-Adamsın adam. Sana verilen oylar helâli hoş olsun, ey AK Parti Düzce Milletvekilleri. İnşallah belediye seçimlerinde gelirsiniz köylere bakın neler olacak. Hadi bakalım gelsin 2019 bekliyoruz sizi hasretle!!!

-Sen bizi savundunuz vekilim, bundan sonra tanıdığım tanımadığım herkesi seni ve partini desteklemesi için uğraşacağım. Helâl sana vekilim, aldığın maaş kuruşuna kadar helâli hoş olsun. Diğer Düzce Milletvekillerinin de boğazında kalsın inşallah.

-7 göbek Düzceliyim, ama İstanbul’da yaşıyorum. Çalışmalarınızı takdir ediyorum. Kurulduğundan beri AK Parti sevdalısıyım ve davalısıyım. Ama bu Düzce AK Partili vekillere sadece yazıklar olsun diyorum. Reis bunları temizlemeli.

-Sayın vekilim teşekkürler. Adamlar unuttu fındık üreticisini, yazıklar olsun. Karadeniz bölgesinin diğer vekilleri ne işe yarıyor? Seçim zamanı çalmadık kapı bırakmayan AKP ne düşünüyorsunuz fındık üreticisi hakkında? Yerel seçimlerde nasıl çıkacaksınız üreticinin karşısına? ne cevap vereceksiniz? Kaç ay oldu hasat yapılalı, neredesiniz, kimse yok mu?

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Hadi bakalım ümit yılmaz şu düzcedeçamköyü melen caddesine 18.maddeyede el atsan sıkıntıda olan vatandaşlara yardım eder misin ,hiç bir vekilin umurunda deyil altı yıldır yapmadılar yolları açmadılar vatandaş bir çivi bile çakamıyor yazık deyilmi ..iyice darlandık ..biz sorunca başladı ,başlayacak yıllardır hep yalannsöyleyip bizi oynamadılar lütfen sayın v ekilim birde bu önergeyi verin bakalım buna ne tepki yapacaklar Allaha emanet olun
Hayat - 19.10.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%71,05

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive