Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
GİRİŞİMCİ KADINLAR DÜZCE'YE İKİ ÖDÜL KAZANDIRDI
“Propolisli Ahududu Şurubu (Düzce Şurubu) projesi ile Zeynep Genç jüri özel ödülü, “Kadın Eli İle Şekillenen Hurma” projesi ile Hatice Gürel mansiyon ödülü kazandı.
Gündem 2018.-1.0- - 18:55:34

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından “Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni” 16 Ekim 2018 tarihinde Ankara Meyra Palace Hotel'de gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlenen törene, İlimizden İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Burcu Şener, teknik personeller ile Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak proje hazırlayan ve Düzce’de dereceye giren kadın çiftçiler katıldı.

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında 2018 yılında 7 bölgede 29 ilde, 2 bin 60 kadın çiftçi İŞKUR/ KOSGEB işbirliğiyle 32 saat süreli 'uygulamalı girişimcilik' eğitimleri alarak proje hazırladılar.

Türkiye genelinde Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Projeler kategorisinde dereceye giren ilk üç proje, jüri özel ödülü ve mansiyon ödüllerinin verildiği törende, İlimizden ödüle layık görülen  “Propolisli Ahududu Şurubu (Düzce Şurubu) projesi ile Zeynep Genç’e jüri özel ödülünü, “Kadın Eli İle Şekillenen Hurma” projesi ile Hatice Gürel’e mansiyon ödülünü Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli takdim etti.

İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında düzenlenen Girişimci Kadın Çiftçiler ödül töreninde ilimizi projeleriyle temsil eden ve iki ödül birden kazandıran kadın çiftçilerimiz Zeynep Genç ile Hatice Gürel’i tebrik ederek, projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte marka olabilecek potansiyele sahip ürünler ortaya çıkarılabilmesi için her türlü katkıyı vereceklerini söyleyerek, kendilerine başarılar diledi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive