Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MHP İL BAŞKANI CABOĞLU'NDAN FINDIK ÇIKIŞI
MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti Milletvekillerine "Eğer fındık üreticisi sizin başınızın tacı ise, neden bugüne kadar fındık üreticimizin sesine kulak vermediniz?" diye sordu.
Siyaset 2020.-1.0- - 17:06:21

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması için Mecliste Komisyon Kurulmasını öngören soru önergesinin reddedilmesinin ardından sevinç nidaları içinde alkışlı kutlama yapan milletvekillerinin arasında yer alan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in, fındık üreticisinin sorunlarını meclis gündemine taşıyan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’a yönelik açıklamalarını talihsiz bir açıklama olarak nitelendirdi.

Açıklamasında “Fındık üreticisi bizim baş tacımızdır” diyen Ayşe Keşir’e sorular yönelten Caboğlu, “Eğer fındık üreticisi sizin başınızın tacı ise, neden bugüne kadar fındık üreticimizin sesine kulak vermediniz? Türk fındık üreticisi, İtalyan bir firmaya peşkeş çekilirken, neden müdahale etmediniz? Bizim Milletvekilimiz Ümit Yılmaz’ın fındık üreticisinin sorunlarını mecliste gündeme getirmesi, sizi neden rahatsız etti? Yine sizin İl Başkanınız, fındık üreticisi ile alay edercesine, “Fındık fiyatları bugün açıklanacak, şu tarihte açıklanacak’ gibi açıklamaları, fındık üreticisini beklenti içine sokmadı mı? Sayın Ayşe Keşir, baş tacı dediğiniz fındık üreticisini neden yalnız bıraktınız? Neden bugüne kadar, fındık fiyatları konusunda hiç açıklama yapmadınız?” ifadelerini kullandı.

Ayşe Keşir’in bir diğer talihsiz açıklamasının ise, “Biz CHP ve HDP’nin peşine takılmayız” olduğunu dile getiren İlhami Caboğlu, “Bu önergeyi, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, fındık üreticilerimizin sorunlarını Meclis Genel Kuruluna taşımak için biz verdik. Keşke CHP ve HDP’nin peşine takılmayacağım diyen AK Parti Milletvekilleri, Türkiye’nin başlıca ürünlerinden olan ve Karadeniz Bölgesinin en büyük geçim kaynaklarından olan fındık konusunda, ittifak kurduğunuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin arkasına takılsaydınız ve destek verseydiniz” şeklinde konuştu.

Caboğlu, yine fındık konusunda, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın, Milletvekili Ümit Yılmaz’a yönelik “İlk kez milletvekili seçildi. Heyecanına bağlıyoruz” açıklamasının ise mesnetsiz bir açıklama olduğunu dile getirerek, “Biz seçim döneminde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek, Düzce’nin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Bu sizleri rahatsız mı ediyor? Ümit Vekilimiz, gece-gündüz Düzce’nin sorunları ile çalışırken, siz daha düne kadar ortada yoktunuz. Bizim vekilimiz halk ile kucaklaşırken, halkın size gösterdiği tepki nedeniyle, daha düne kadar sokağa çıkamıyordunuz. Biz parti olarak her zaman fındık üreticimizin yanında olacağız. Eğer bu durum, AK Partili Milletvekillerini rahatsız ediyorsa, fındık üreticisi zaten gereken cevabı kendilerine sandıkta verecektir” ifadelerini kullandı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Yan gelip yatmak varken; artık halka inmek çalışmak çok zor geliyor! Fındıkçılar da utanmaz insanlar.. gözlerine dizlerine dursun, di mi ama! koskoca vekiller, başkanlık kulislerini bırakıp da fındıkçının derdiyle mi uğraşsınlar.. çok ayıp bu Ümit Vekilin yaptığı da! alıp maaşını oturmuyor oturduğu yerde..
Hasan Kardüz - 22.10.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,94

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive