Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Üniversitesi, Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği toplantısına ev sahipliği yaptı
Bölgesel iş birliklerinin önemini her fırsatta vurgulayan Düzce Üniversitesi, Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği dönem toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıda; Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği’ne üye üniversiteler, Kırıkkale Üniversitesi ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı ile 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı’na ilişkin iş birliği sözleşmeleri imzaladı.
Eğitim 2018.11.14 - 17:19:40

 

 

Üniversitelerin birikimlerini bir araya getirerek ortak bilimsel çalışmalar yapmak, ortak lisansüstü programlar açmak, ön lisans ve lisans öğrencileri ile öğretim elemanlarının karşılıklı değişimini desteklemek amacıyla kurulan Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği, dönem toplantısını Düzce Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya katıldı.

Konuklarını ilk olarak Rektörlük makamında ağırlayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, daha sonra konuk rektörler ve misafirlerle birlikte Rektörlük Çalıştay Salonu’ndaki toplantıya katıldı. Toplantıda; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin ile Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş de yer aldı.

Toplantıda; çok kıymetli bir amaç için bir araya geldiklerini belirten Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri dolayısıyla üniversitelere düşen görevlerle ilgili protokol imzalayacaklarını ifade etti. Konuyla ilgili etkinliklerin sistematiğe bağlanacağını söyleyen Rektör Çakar, iş birliği sözleşmesinin hayırlar getirmesini temenni ederek tüm katılımcı üniversite rektörlerine teşekkür etti.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 2019 yılının Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı ilan edildiğini ifade ederek 94 yıl bilime hizmet eden Fuat Sezgin’in anısını yaşatmak, İslam medeniyetine katkısını gün yüzüne çıkarabilmek amacıyla yıl boyunca etkinlikler düzenleneceğini sözlerine ekledi. Şu ana kadar 40 üniversite ile protokol imzaladıklarını dile getiren Prof. Dr. Ersan Aslan, 2019 yılı etkinliklerini takvime bağlayacakları bilgisini paylaştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Fuat Sezgin’e olan vefa borcumuzu keşfettiğine işaret eden Aslan, bu amaçla tüm kurumlarla iş birliği içerisinde hareket edeceklerini kaydetti.

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya ise Fuat Sezgin Yılı için üçüncü toplu imza törenini gerçekleştireceklerini belirtti. Etkinliklerin koordinasyonunu yürüten Prof. Dr. Ersan Aslan’a da teşekkür eden Mecit Çetinkaya, vakfın çalışmaları hakkında bilgiler vererek çalışmalara destek olacak tüm üniversitelere ayrıca teşekkür etti.

Gündem konularının değerlendirildiği toplantıda; Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği’ne üye üniversiteler, Kırıkkale Üniversitesi ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı ile iş birliği sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeleri birliğe üye üniversitelerin rektörleri ile İBTAV Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan imzaladı. Protokol; Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile ilan edilen “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” etkinlikleri kapsamında, İslam Bilim Tarihinin dünya medeniyetine yaptığı katkılar çerçevesinde Prof. Dr. Fuat Sezgin’i ve değerli çalışmalarını ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmayı amaçlıyor.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8