Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
27.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hizmet kalitesi artıyor
Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bünyesine kattığı 21 yeni personeli hizmet yelpazesini genişletiyor.
Sağlık 2018.11.20 - 13:40:26

2014 yılında 108 personeli ile hizmet vermekte olan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2018 yılında 4’ü uzman olmak üzere 47 diş hekimi, 107 destek personeli ve bu yılın başlarında açılan Çocuk Semt Polikliniği ile hizmet kalitesini gün geçtikçe arttırıyor.

 

 

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yer alan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, diş hekimliğinin tüm alanlarında tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri sunuyor. Bu hizmetlerin içerisinde diş çekimi, gömülü ve cerrahi diş çekimleri, periodontolojik işlemler, diş taşı temizliği, dolgu tedavisi, kanal tedavisi, tüm ağız diş çene cerrahisi işlemleri, sabit hareketli protezler, gece plağı, sabit ve hareketli ortodonti tedavileri, çocuk hastalarda tüm tedavi işlemlerinin yanında flor fissür uygulamaları, yer tutucu gibi koruyucu işlemler yer alıyor.

 

 

Radyolojik görüntüleme sistemlerini de bünyesinde barındıran Merkez;  yapılan çekimlerin direkt poliklinik ortamına aktarıldığı bir sisteme sahip. Bu sistem ilçe entegre kliniklerde görev yapan diş hekimlerinin de erişimine açık ve aynı anda yapılan tüm görüntülemeler ilçelerde yer alan diş hekimlerince de görülebiliyor.

 

 

Zaman zaman okullarda yapılan taramalar ve bilgilendirme sunumları ile koruyucu diş hekimliği alanında da hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bu bilgilendirme sunumlarını huzur evi ziyaretlerinde de yaşlılara yönelik olarak yapıyor.

 

 

Kurum bünyesinde Diş Protez Laboratuvarı ve Sterilizasyon ünitesi de bulunuyor.

Bölgede tek olan Çocuk Semt Polikliniği; 8 aktif diş hekimi ile şubat ayından bu yana hizmet veriyor. Özel olarak tasarlanan poliklinik, çocuklarda oluşan diş hekimi korkusunu ilgi çekici tasarımıyla önlerken, tedavi hizmetinin kusursuz olarak verilmesini sağlıyor. Böylece sağlıklı nesiller yetiştirmek noktasında gerekli olan ağız ve diş sağlığına ilişkin beceriler çocuklara erken yaşta kazandırılmaya çalışılıyor.

 

 

Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında ülke genelinde uygulanmaya başlayan “Evde Bakım Sağlık Hizmetleri” kapsamında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesinde hizmet veren bir ekip bulunuyor. 2017 yılında 86 ev ziyareti gerçekleştiren ekip, bu yıl 204 ev ziyareti ile Düzce’nin evde bakım hastalarının çekim, dolgu, protez gibi diş tedavilerini gerçekleştiriyor.

 

 

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonuyla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Atatürk Devlet Hastanesi, Genel Anestezi altında Diş Tedavileri hizmeti de veriyor. Zihinsel, fiziksel engelli ve koopere olamayan hastaların tedavileri haftanın belirli günlerinde Atatürk Devlet Hastanesinin Ameliyathanesini kullanılarak Diş Hekimlerince gerçekleştiriliyor.

 

 

377 bin nüfuslu ilimizde tüm ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin sorumluluğunu üstlenen Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yüksek hasta memnuniyeti oranı ile ilin sağlık hizmetleri noktasında parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8