Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Sporcu öğrenciler fidan dikti
Spor alanlarını da ilerleyen zamanlarda ağaçlandırmak istediklerini söyleyen Prof. Dr. Çoknaz, katkı sağlayanlara teşekkür etti.
Çevre 2018.11.22 - 14:05:30

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümü öğrencileri, “Her Bir İnsan İçin, Bir Fidan Dikin” temalı etkinlikte, fidan dikimi gerçekleştirerek örnek bir sosyal sorumluluk faaliyetine imza attı.

Stratejik Yönetim dersi kapsamında çeşitli organizasyonlar düzenleyen Spor Yöneticiliği bölümü, fidanları toprağa dikerek yeşil çevre oluşturma adına toplumsal farkındalık oluşturdu. Etkinliğe; Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Ünver, Spor Yöneticiliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Nurgül T. Kardaş, organizasyon grubu öğrencileri ve her iki Fakültenin mensupları katıldı.

Etkinlikte konuşan Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Global Girişimcilik Haftasının kutlandığı bir haftada öğrencilerin böyle bir etkinliği organize etmelerinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Oksijen kaynağı olan ağaçların saymakla bitmeyen faydalarının bulunduğunu, insanların ve diğer canlıların yaşamlarını devam ettirebilmesinde çok önemli görevler üstlendiğini belirten Prof. Dr. Öztemiz, küresel iklim değişikliğinin yanı sıra gelişen teknoloji ve sanayi ile birlikte insanoğlunun doğayı değiştirdiğini söyledi. Öztemiz, biyolojik çeşitlilik ve doğal dengenin korunması, sürdürülebilir olması ve gelecek kuşaklara temiz bir yaşam alanı sağlamak için ağaç dikmenin çok anlamlı ve önemli olduğunun da altını çizdi.

Bir tek fidanın, yaklaşık 100 insana yetecek kadar oksijen ürettiğine işaret eden Prof. Dr. Sevcan Öztemiz,  dikecekleri her fidan için gelecek nesillere birer nefes olacaklarını dile getirdi. Organizasyonda emeği geçen başta Düzce Üniversitesi Rektörlüğü olmak üzere, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Ünver, organizasyon grubu öğrencileri ile emeği geçen tüm idari ve teknik personellere teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz yaptığı açıklamada, öğrencilerin bu anlamlı organizasyonları düzenlemelerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek bu tür organizasyonların kampüsümüze daha güzel ve temiz bir çevre sağlayacağını sözlerine ekledi. Spor alanlarını da ilerleyen zamanlarda ağaçlandırmak istediklerini söyleyen Prof. Dr. Çoknaz,  katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Etkinlikte, Düzce Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencilerinin organizasyonlarının devam edeceğini dillendiren Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter ise öğrencilerin hem faydalı işler ortaya koyacağını, hem de organizasyon süreçlerini tecrübe edeceklerini ifade ederek organizasyon grubu öğrencilerine teşekkür etti.

Doç. Dr. Hülya Ünver ise fidan dikimi ile ilgili teknik bilgileri öğrencilerle paylaştı. Etkinlikte, Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ile Oğuzkaan Çöpçü, Onur Korkut, Anıl B. Doğan, Ayşegül Çolak ve Niyazi Kaçar’ın oluşturduğu organizasyon grubundaki öğrenciler 60 fidan dikimi gerçekleştirdi. Etkinlik, katılım belgelerinin takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8