Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ruandalı öğrencilerle buluştu
Prof. Dr. Rahmi Er, Ruandalı öğrencilerin Düzce Üniversitesi’nden ve Düzce’den memnun olduklarını dile getirdi.
Eğitim 2018.11.29 - 10:14:15

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, Düzce Üniversitesi’ni ziyaret ederek Ruandalı öğrencilerle bir araya geldi.

İlk olarak Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversite Yönetimini ziyaret eden Prof. Dr. Rahmi Er, yabancı uyruklu öğrenciler başta olmak üzere, eğitim-öğretim faaliyetleri, akademik çalışmalar ve bilimsel araştırma projeleri gibi çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

 

 

Rektörlük ziyaretinin ardından Prof. Dr. Rahmi Er, YÖK’ün destekleri ve Ruanda’yla imzalanan protokol gereğince Düzce Üniversitesi’nde geçen yıl eğitim görmeye başlayan ve bu yıl yeni kayıt yaptıran Ruandalı öğrencilerle bir araya geldi. Programa; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş ile akademik ve idari birim yöneticileri katıldı.

 

 

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er; geçen yıl Düzce Üniversitesi’nde eğitim görmeye başlayan Ruandalı öğrencilerle bir araya geldiğini ifade ederek bu yıl da 9 yeni Ruandalı öğrenciyle tanışmak ve geçen yılki öğrencilerin hayat ve eğitim koşullarını yerinde öğrenmek amacıyla Düzce Üniversitesi’ni ziyaret ettiğini belirtti.

 

 

Ruandalı öğrencilerle ilgili en büyük temennilerini, iyi bir eğitim almaları ve mezun olduktan sonra ülkelerinin kalkınmasına katkı sağlamaları şeklinde açıklayan Prof. Dr. Rahmi Er, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Ruandalı öğrencilerin Düzce Üniversitesi’nden ve Düzce’den memnun olduklarını dile getiren Prof. Dr. Er YÖK adına, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce Üniversitesi Yönetiminin öğrencilerle yakın iletişim içinde olmasından ve onların her ihtiyacını gidermeye çalışmasından dolayı da teşekkürlerini iletti.

 

 

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptığı konuşmada, Düzce Üniversitesi’ne farklı bir çeşitlilik ve renk katan Ruandalı öğrencilere teşekkür etti. Öğrencilerden tarih ve kültür gibi çok çeşitli bilgiler edindiklerini söyleyen Rektör Çakar, öğrendikleri Temizlik Günü etkinliğini de gerçekleştirmeye devam ettiklerini dillendirerek etkinliğin tüm birimlere yayıldığını sözlerine ekledi. Ruanda’nın temiz, yeşil ve doğaya saygılı bir ülke olduğunu her fırsatta vurguladıklarına işaret eden Çakar, kendilerine güvendikleri için öğrencilere ayrıca teşekkür etti.

Ruandalı öğrenciler de kendilerini ziyaret ettiği ve önemsediği için YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er’e teşekkür dileklerini ifade etti.

Ruandalı öğrencilerin Düzce Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) düzenlediği etkinliklerdeki görüntülerinin yer aldığı video gösterimiyle devam eden program, verilen akşam yemeğinin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8