Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Önünüzdeki Engelleri Kaldırın
Her insanın farklı üstünlükleri olduğunu söyleyen Lokman Ayva, öğrencilere hitaben “Hepimiz kendi içimizdeki potansiyeli açığa çıkardığımız sürece başarılı işlere imza atabiliriz" dedi.
Gündem 1.12.2018 - 16:58:05

Düzce Üniversitesi ve Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi iş birliğiyle “Engelliler Haftası” kapsamında düzenlenen “Teknolojiden Engellilere Her Şey” başlıklı söyleşide, Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, öğrencilerle buluştu.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı olan ve geçmiş dönem milletvekilliği hizmetinde bulunan Lokman Ayva’yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Lokman Ayva’nın kadim bilgi ve deneyimlerini paylaşacağını ifade eden Rektör Çakar, “Engel hepimizin içinde. Engel insanın kendisidir. Gelecekte iz bırakmak ve fayda üretmek istiyorsak engelleri aşmayı bilmeliyiz. İnsanın en iyi dostu yine insanın kendisidir.” şeklinde konuştu.

Programın davetli konuşmacısı Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, huzur dolu bir üniversite ortamında bulunduğu için mutlu olduğunu belirterek sözlerine başladı. İnsanın hayatındaki ezber kavramına değinen Lokman Ayva, “Ezber bir hayatımız var. Ezber, körlük demektir. Gördüğünüz şeyi görmüyorsunuz, alıştığınızın dışına çıkamıyorsunuz demektir. Bu ezberden kurtulmak lazım. Engellilik kavramı da ezber bir mesele. Engeli olmayan kişiler, kendisini de engellileri de aşağıda görüyor ve önümüzü açmıyor.” ifadelerini kullandı.

Her insanın farklı üstünlükleri olduğunu söyleyen Lokman Ayva, öğrencilere hitaben “Hepimiz kendi içimizdeki potansiyeli açığa çıkardığımız sürece başarılı işlere imza atabiliriz. Siz de potansiyelinizin önündeki engelleri kaldırın.” sözleriyle konuşmalarını sonlandırdı.

Programda ayrıca, Türkiye Beyazay Derneği’nin Kızılay için hayata geçirdiği “Kan Vermeye Engel Yok” başlıklı sosyal sorumluluk projesi hakkında da bilgiler paylaşıldı.

“Teknolojiden Engellilere Her Şey” başlıklı söyleşi, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva’ya plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
...
... - 3.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,26

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8