Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
27.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Sporun Önemine Vurgu Yapıldı
Sporun; kişinin fiziksel ve zihinsel gelişiminde çok önemli yer kapladığını belirten Merve Aydın, herkesin hayatında spor olması gerektiği vurgusunda bulundu.
Spor 3.12.2018 - 16:02:07

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği 3. sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen “Spor Zirvesi - Yönetici ve Sporcu Gözünden Spor” başlıklı söyleşide Mili Atlet Merve Aydın ve Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye; Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz, öğretim elamanları ve öğrenciler katılım gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter, etkinliklerin öğrencilerin gelişimi açısından önemine değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Programda öğrencilerin katkısının çok fazla olduğunun altını çizen Doç. Dr. Yiğiter, etkinliklerin öğrenciler tarafından yapılmasının onların yöneticiliğe hazır hale geldiğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Yavuz Öntürk’ün moderetörlüğündeki programın ilk konuşmacısı Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, “Yönetici Gözünden Spor, Sporun ‘T’si Projesi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Çelebi sunumunda,  “Sporun T’si; Sporcu Ölçme, Branşa Yönlendirme ve Bilgi Bankası Sistemi” projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Ülkenin kalkınmasında sporun büyük bir katkısı olduğuna dikkat çeken davetli konuşmacı, günümüzde devletimiz yöneticilerinin de bunu bildiği için spora ve sporcuya gereken desteği verdiğini söyledi. Başakşehir Belediyesi olarak her mahalleye bir spor kompleksi kurduklarını ifade eden Selim Çelebi, her yaştan kişilerin buralarda ücretsiz olarak istediği sporu yapabildiğini dile getirdi.

Başakşehir Belediyesi olarak Gençlik Oyunları Projesi’ni de hayat geçirdiklerine işaret eden Çelebi, 2018 yılında 15 bin gencimizin bu projeden yararlandığını ve bu sayede de gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunarak hayata umutla bakan mutlu bireyler olduğunu vurguladı.

Milli Atlet Merve Aydın ise “Sporcu Tarafından Spor” başlıklı sunumuyla spor hayatında deneyimlediği bilgileri öğrencilerle paylaştı. Sporun; kişinin fiziksel ve zihinsel gelişiminde çok önemli yer kapladığını belirten Merve Aydın,  herkesin hayatında spor olması gerektiği vurgusunda bulundu.

Olimpiyatlarda yarışıp derece aldıktan sonra ülkemizin milli marşını dinletmenin gururunun anlatılamayacak derecede olduğunu dillendiren Aydın, günümüzde spora yapılan desteklerle olimpiyat başarılarımızın artacağını sözlerine ekledi.

Kendisinin spora başladıktan sonra derslerinde ve yaptığı diğer işlerde gözle görülür bir başarı yakaladığının altını çizen Merve Aydın, Düzce Üniversitesi öğrencileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyetini ifade ederek sözlerini sonlandırdı.

Program sonunda Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz tarafından davetli konuşmacılar Merve Aydın ve Selim Çelebi’ye plaket takdim edildi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8