Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Havacılık Zirvesi Gerçekleştirildi
Dümerang Havacılık Zirvesinde Düzce Üniversitesi öğrencileri havacılık konusunda bilgilendirildi.
Eğitim 14.12.2018 - 18:00:10

Düzce Üniversitesi Genç Eller Topluluğu tarafından düzenlenen “Dümerang Havacılık Zirvesi”nde alanında uzman konuşmacıların katılımıyla farklı etkinlik ve programlar gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’ndaki programa; Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Jandarma Pilot Albay Haydar Yıldız, davetli konuşmacılar, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Programın ilk oturumunda, davetli konuşmacı Jandarma Pilot Albay Mustafa Tekindor, Jandarma Havacılığın tarihçesinden bahsederek tanıtımını yaptı. AB-205, Mİ-17, 2-70, T-129 ATAK, B-350,CE-680 gibi hava araçları hakkında bilgiler paylaşan Mustafa Tekindor, Jandarma Havacılığın görevlerini anlatarak icra edilen eğitim faaliyetlerinden söz etti.

Yaşamış olduğu zorluklardan,  kazandığı başarılar ve tecrübelerinden de bahseden Jandarma Pilot Albay Mustafa Tekindor, lise ve üniversitelerde eğitim gören öğrencilere Jandarma teşkilatını sevdirmeyi amaçladıklarını belirterek sözlerini sonlandırdı.

Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, yaptığı konuşmada konferansın düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Başımıza bir şey gelse dahi Jandarma Havacılığın gelip bizi bulacağını bilmek ve bu güveni hissetmek güzel bir duygu.” diyerek programa emek verenlere teşekkür etti.

İkinci oturumda ise Türk Hava Kurumu Yamaç Paraşütü Pilotu Özcan Bulut, yamaç paraşütü hakkındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşırken, Fly Anatolia Genel Müdürü Sinan Tarakçı ise yamaç paraşütü eğitimleri hakkında bilgiler aktardı. Yamaç paraşütü yaparken başından geçen kazalardan da söz eden Sinan Tarakçı, “Cesaretin kadar özgürsün.” dediği konuşmasında yamaç paraşütünün nasıl yapıldığıyla ilgili faydalı paylaşımlarda bulundu.

Çekiliş yapılarak yurt dışı uçak bileti kazanma fırsatı da sunan program, plaket takdimiyle sona erdi.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8