Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce'de Uyuşturucu Ticareti Davası
“Uyuşturucu ticareti yapmak amacıyla örgüt kurma" suçlamasıyla 7'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Asayiş 8.1.2019 - 15:56:44

 Düzce'de, "uyuşturucu ticareti yapmak amacıyla örgüt kurma" suçlamasıyla 7'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu, tutuksuz sanıklarla avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Mahkeme heyeti, cumhuriyet savcısından esas hakkındaki mütalaasını istedi.

Cumhuriyet savcısı, tüm sanıkların “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak” suçundan yargılanmasını talep ederek, tutuklu sanık Çetin Ş.’nin tahliyesine karar verilmesini ve diğer tutuklu sanıkların tutuklu yargılanmalarının devamını istedi.

Sanık avukatları esas hakkında ayrıntılı savunma yapmak için ek süre istedi.

Duruşmaya Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan sanık Erol Ö., mahkemede tutuksuz yargılanan sanıklardan bazılarının halen dışarıda uyuşturucu sattığını belirtti.

Sanığın, “Bu kişiler dışarıda uyuşturucu satıyor, ben burada uyuşturucu ticaretinden yargılanıyorum” demesi üzerine mahkeme başkanı “Şu an mı satıyorlar, satıyorlarsa bu bilgi sana nereden geldi? Sen cezaevindesin, onlar dışarıda. Bu bilgiyi nereden aldın? Bildiğin varsa söyle” dedi.

Bunun üzerine sanık Erol Ö., bazı kişilerin ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, “Ben hiçbir şey yapmadım, demiyorum ama olaylar anlatıldığı gibi değil. Ben bu dünyada cehennemi seçtim. Allah canımı burada alsın, dışarıya çıkmayayım. Bu yargılama burada bitmez” ifadelerini kullandı.

Mahkeme başkanı sanığa, bildiklerini gerçekliğiyle anlatması için duruşma sonuna kadar vaktinin olduğunu belirtti.

Tutuklu sanıklardan Mehmet Ö. de çirkin bir iftiraya maruz kaldığını öne sürdü. Sanık, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “İddialar kanıtlansın cezaya razıyım. Uyuşturucu içtim, kabul ediyorum, daha önce de söylemiştim zaten. Bu saatten sonra aileme destek olmak istiyorum. Tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Çetin Ş., Mehmet Ö. ve Muhammet K.’nın tahliyesine karar verdi. Heyet, Erol Ö., Bektaş K., Fahrettin K. ve Şahin Ö.’nün tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

 

İDDİANAMEDEN:

 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 7'si tutuklu 26 sanığın İstanbul'dan temin ettikleri eroin, esrar, bonzai ve hap gibi uyuşturucu maddeleri kente getirerek sattıklarına yer veriliyor. Sanıklar hakkında, "uyuşturucu ticareti yapmak amacıyla örgüt kurma" suçlamasıyla 10 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8