Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
27.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hedef Bir Milyon İmza
Hak-İş Konfederasyonu Düzce İl Başkanı Sebahattin Tuna, "Çalışanların eriyen ücret ve sosyal haklarında en az enflasyon oranında artış/zam yapılmasını istiyoruz" dedi.
Gündem 9.1.2019 - 14:22:32

Hak-İş Konfederasyonu Düzce İl Başkanı Sebahattin Tuna, Hak-iş Konfederasyonu Genel Merkezinin başlattığı 696 KHK ile kadroya geçen işçilerin enflasyon farkı zam oranları alması ve yerel yönetimlerde çalışan işçilerin yıllık 52 günlük tediye almaları için başlatılan imza kampanyası hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada Tuna; “696 sayılı KHK gereğince, örgütlü olduğumuz kamu kurum ve kuruluşlarının daimi işçi statüsüne geçen sendikamız üyesi, sendikasız ve diğer sendikalara üye işçilerin ücret ve sosyal hakları, Yüksek Hakem Kurulu tarafından süresi en son sona erecek toplu iş sözleşmesine göre belirlenmiştir.   Yüksek Hakem Kurulu, ücret ve sosyal haklardaki artış oranlarını, 2016 yılındaki enflasyon verilerini dikkate almak suretiyle altışar aylık dönemler halinde, yüzde 4 olarak belirlemiştir.   

Ancak, 2018 sonu itibariyle enflasyon oranı %20,30 olarak açıklanmıştır. Enflasyonda görülen artış nedeniyle asgari ücret ve asgari ücretin katları şeklinde çalışan üyelerimizin maaşlarında son bir yıl içerisinde önemli bir kayıp oluşmuştur. Ayrıca Yerel Yönetimlerde kadro alan işçiler 6772 sayılı Kanun gereği yılda 52 günlük tediyeyi de alamamıştır.

Konfederasyonumuz, çalışanlarımızın eriyen ücret ve sosyal haklarında en az enflasyon oranında artış / zam yapılması konusunda hükümetimizin yeni bir düzenleme yapması, istek ve taleplerimizin kamuoyunda karşılık bulması amacıyla bir kampanya başlatmıştır” dedi.

Tuna, bu nedenle; Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına verilmek üzere hazırlanan dilekçelerin, kamu kurum ve kuruluşları ile KİT’lerde çalışan üyelere ve çalışanlara imzalatılıp, ıslak imzalı dilekçelerin Bakanlıklara gönderilmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.

Dilekçelerde isim soyisim, işyeri ve imza kısmının doldurulmasının yeterli olduğunu belirten Tuna, “Hedefimiz bir milyon imza ile üyelerimiz ve tüm çalışanların hakkı olan enflasyon farkı ile Yerel Yönetimlerde çalışan işçilerin 52 günlük tediyelerini almaları için gereken tüm çabaları göstermek bizim görevimizdir” ifadelerini kullandı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8