Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Rektör Basın Kuruluşlarının Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında, basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Gündem 16.1.2019 - 18:05:46

 

 

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert ile basın mensupları katıldı.

“Yeniliklerle Dolu Verimli Bir Yıl Geçirdik”

Tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nün kutlayarak sözlerine başlayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2018 yılının genel bir değerlendirmesini yaparak yeniliklerle dolu verimli bir yıl geçirdiklerini ifade etti.

2006 yılında 3 fakülte ile kurulan Düzce Üniversitesi’nin, bugün 14 fakülte ve 10 meslek yüksekokulunda nitelikli eğitimine devam ettiğine dikkat çeken Rektör Çakar, öğrenci kontenjanlarında yüzde 90 doluluk oranına sahip olduklarını belirterek gelecek yılla birlikte 35 bin öğrenci sayısına ulaşacaklarını söyledi.

Düzce Üniversitesi’nde 31 ülkeden 500’den fazla yabancı uyruklu öğrencinin eğitim gördüğünü dile getiren Prof. Dr. Çakar, Afrika açılımı ile 20 Ruandalı öğrencinin eğitimlerine devam ettiğine işaret ederek Ortadoğu ülkeleri açılımı ile de körfez ülkelerinden öğrencileri Düzce Üniversitesi’ne kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi Tarihinde Bir İlk 4 Marka Tescili Başvurusu

Düzce Üniversitesi’nde 523 akademik unvanlı akademisyenin yer aldığını dillendiren Çakar, 2007’de 4 olan BAP desteğini, 2018’de 233’e çıkardıklarını ifade etti. Bütçenin de 250 milyon TL’ye yükseldiğini belirten Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi tarihinde ilk kez 4 farklı marka tescilinde bulunduklarının altını çizdi.

“Hastane Hizmet Alanını İki Katına Çıkardık”

Düzce Üniversitesi Hastanesi ile ilgili bilgiler de paylaşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 48 bin metrekarelik Dr. Talat Bahçebaşı binasının açılışı ile hastane hizmet alanını iki katına çıkardıklarını söyledi. Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay yönetiminde yeni Acil Servis, Obezite Merkezi ve Özel Servis gibi birçok merkezi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Düzce Üniversitesi’nde 2018’de Birçok Yatırım Hayata Geçti

2018 yılında Düzce Üniversitesi Hastanesi Dr. Talat Bahçebaşı binası, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi, ek yemekhane, batı giriş kapısı ve bağlantı yolları gibi yatırımların tamamlanarak hizmete açıldığını ifade eden Prof. Dr. Çakar, devam eden yatırımlar hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Genel Bütçe Yüzde 55, Öğrenci Sayısı Yüzde 35, Hastane Performansı Yüzde 30 Arttı

Rektör Çakar; son 3 yılda genel bütçeyi yüzde 55, öğrenci sayısını yüzde 35, hastane performansını yüzde 30, toplam kapalı alan miktarını yüzde 25 ve öğretim üyesi sayısını ise yüzde 23 oranında artırdıklarını vurguladı.

Açık Kapı, Rektör Öğrenci Buluşmaları, Temiz Kampüs, Açık Kampüs gibi yenilikçi uygulamaları sürdürdüklerini ileten Prof. Dr. Çakar, üniversitenin başarılarından da söz ederek Düzce Üniversitesi’nin; 220 üniversite arasında ilk 50’de,  Düzce’nin de en önemli 3 değeri içinde yer aldığını, akademik performans gibi birçok sıralamada da üst basamaklara tırmandığını belirtti.

İhtisaslaşmada Örnek Köy Hayata Geçecek

Son olarak ihtisaslaşma programı hakkında değerlendirmelerde bulunan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hızlı ve iyi şekilde yol aldıklarını söyleyerek hasat edilen bitkilerin ürünlere dönüştürüldüğünü ve 2019 yılı içerisinde ihtisaslaşma çalışmalarının gözlemlenebileceği örnek köy modelini hayata geçireceklerini bilgisini paylaştı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, programın sonunda basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayarak katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8