Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kadınlara Özel Projeler Hazırladı
Kadın dostu kent Düzce projesi ile Düzce’yi kadınlar için güvenilir bir kent haline getirmeyi hedefliyor.
Siyaset 22.1.2019 - 17:18:21

İYİ Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, sosyal medya hesapları üzerinden projelerini halka anlatıyor.  Sosyal belediyecilik anlamında hazırladığı projeleri halkla paylaşan Ömer Küçük, “Küçük dokunuşlar büyük değişimlere sebep olur” dedi.

Özellikle kadınlar için geliştirdiği projelerle sosyal hayatta yer bulamayan kadınların büyük destekçisi olduğunu gösteren Ömer Küçük, her mahalleye bir kreş projesi ile kadınların sosyal yaşamın içerisinde yer alabilmelerini ve çalışan kadınların ekonomilerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Küçük’ün projeleri şöyle:

-Kadın dostu kent Düzce projesi ile Düzce’yi kadınlar için güvenilir bir kent haline getirmeyi hedefliyoruz. Onların sosyal hayatın içerisinde yer alabilmesi için belediye bünyesinde acil destek hatları oluşturacağız.

-Kadınların kentsel yaşamın tüm alanlarında eşit şartlarda yer alabilmesi adına gerekli bütün düzenlemeleri yaparak, aile, sağlık, eğitim, sosyal ve iş hayatında şiddete maruz kaldıkları takdirde haklarını güvence altına alacak mekanizmalara erişimlerini kolaylaştıracağız.

-Kentin yeniden planlanmasında önceliği kadınlara vereceğiz. Onların sosyal hayatın içinde yer alabilmeleri adına mekânlar oluşturacağız. Sokakları üst ve alt geçitleri, kadınların rahatça kullanabilmesi için daha güvenli ve daha aydınlık hale getireceğiz. Ayrıca, toplu taşıma araçları kadınların en temel haklarından biri olan seyahat özgürlüğünü istediği herhangi saatte gönül rahatlığı ile kullanabilmesi için kamera sistemleri ile 24 saat izlenecek.

-Kentin cadde ve sokaklarını bebek arabası kullanan kadınlar için yeniden yapılandırarak güvenli hale getireceğiz. Yine kadınların kültürel, spor ve dinlence olanaklarından faydalanabilmesi için dokuz bölgede sosyal tesis kuracağız.

-Kadınların yaşadıkları herhangi bir sorunda ilgililere ulaşabilecekleri acil destek hatları kuracağız. Belediye bünyesinde oluşturulacak “Ben değil, biz” projesi kapsamında, kentte yaşayan kadın ve kız çocuklarını tanımayı, onların ihtiyaçlarını, sorunlarını ve olanaklarını doğru analiz edecek ekipler kuracağız.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8